08 Haziran 2017 00:28

İnegöl ilik nakli bekleyen küçük Ela için seferber oldu

İnegöllüler lösemi teşhisi konulan 5 yaşındaki Eslem Ela Taşçı için başlatılan kemik iliği donörü kampanyası için seferber oldu

Paylaş

Lösemi teşhisi konulan 5 yaşındaki Eslem Ela Taşçı için başlatılan #ElayaDonörOl #ElayaİlikAranıyor kampanyası çığ gibi büyüyor.

İstanbul’da yaşayan Taşçı ailesinin 5 yaşındaki kızları Eslem Ela'ya yaklaşık 1 ay önce lösemi teşhisi konuldu. Ela'nın yakınları arasında uygun donör bulunamadı. Kök hücre bankasında da uygun donör bulunamayınca Ela'nın yakınları, Türkiye genelinde kök hücre bağışı kampanyası başlattı.

Başlatılan bu kampanyaya, Orhangazi, Erzurum,İspir, İstanbul’da halk kurulan çadırlara akın ederek Ela ve Ela gibi onlarca çocuğa umut olmak için seferber oldu.  

Bugün de İnegöllüler Ela için seferber oldu. Kızılay Bursa Şubesi de kampanya kapsamında
İnegöl Heykel’deki saat kulesinin olduğu meydana kurulan özel çadır ve kan bağış aracında bağış yapmak isteyenlerden kan örneği aldı. 17.00 ile 24.00 saatleri arasında yürütülen kampanyaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Meydana kurulan çadır ve kan bağışı aracı önünde uzun kuyruklar oluştu.

İnegöllülerin yoğun ilgi gösterdiği kampanyada bu akşam 240 civarı kök hücre donörlüğü için bağış yapılırken 60 ünite de kan bağışı yapıldı. 

Kızılay çadırları 2 gün boyunca aynı yerde kampanyaya katılmak isteyen İnegöllüleri bekleyecek. Ela için seferber olan İnegölüllere teşekkür eden Ela’nın akrabaları İnegöl halkını Ela ve Ela’nın durumunda olan yüzlerce çocuğa umut olmaları için 17.00 ile 24.00 saatleri arasında Heykel’deki saat kulesinin olduğu meydana kurulan Kızılay çadırlarına beklediklerini dile getirdiler. (HABER MERKEZİ)
 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan’dan Katar tezkeresine tepki

SONRAKİ HABER

Turkey's parliament approved to deploy troops in Qatar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...