GMİS'ten 'Maden İşçileri Resim Sergisi'ne ziyaret

GMİS'ten 'Maden İşçileri Resim Sergisi'ne ziyaret

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci, Ressam İrfan Ertel’in hazırladığı 'Maden İşçileri Resim Sergisi'ni ziyaret etti.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, Ressam İrfan Ertel'in TMMOB Maden Mühendisleri Zonguldak Şubesi’nde sergilediği 'Maden İşçileri Resim Sergisi'ni ziyaret etti. Demirci, bir madencinin yaşamını her yönüyle ortaya koyduğunu belirttiği Ertel için "Hocamızın emeğini saygıyla selamlıyorum” dedi.

GMİS Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal ile birlikte sergiyi ziyaret eden Demirci’ye ressam Ertel, resimlerde işlemiş olduğu temalar ve vurgular hakkında değerlendirmelerde bulundu. Demirci, ressam Ertel’in maden işçisinin çalışma hayatını, ölümlerini, umutlarını, madenci ve ailesini işleyen resimlerini incelediğinde, bir madenci olarak "duygu travması" yaşadığını belirtti ve serginin maden işçilerinin yoğun olarak bulunduğu bölgelerde mutlaka sergilenmesi gerektiğini vurguladı.

Ressam İrfan Ertel, sergiyi TTK’ya bağlı Karadon, Kozlu ve Üzülmez'de de sergilemeyi düşündüğünü ve daha sonra ülke genelinde madenciliğin yoğun olduğu bölgelerde sergilemeyi düşündüğünü söyledi.

Sergi 3-10 Haziran tarihleri arasında TMMOB Maden Mühendisleri Zonguldak Şubesi’nde ziyaret edilebilir. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net