07 Haziran 2017 20:01

GMİS'ten 'Maden İşçileri Resim Sergisi'ne ziyaret

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci, Ressam İrfan Ertel’in hazırladığı 'Maden İşçileri Resim Sergisi'ni ziyaret etti.

Paylaş

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, Ressam İrfan Ertel'in TMMOB Maden Mühendisleri Zonguldak Şubesi’nde sergilediği 'Maden İşçileri Resim Sergisi'ni ziyaret etti. Demirci, bir madencinin yaşamını her yönüyle ortaya koyduğunu belirttiği Ertel için "Hocamızın emeğini saygıyla selamlıyorum” dedi.

GMİS Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal ile birlikte sergiyi ziyaret eden Demirci’ye ressam Ertel, resimlerde işlemiş olduğu temalar ve vurgular hakkında değerlendirmelerde bulundu. Demirci, ressam Ertel’in maden işçisinin çalışma hayatını, ölümlerini, umutlarını, madenci ve ailesini işleyen resimlerini incelediğinde, bir madenci olarak "duygu travması" yaşadığını belirtti ve serginin maden işçilerinin yoğun olarak bulunduğu bölgelerde mutlaka sergilenmesi gerektiğini vurguladı.

Ressam İrfan Ertel, sergiyi TTK’ya bağlı Karadon, Kozlu ve Üzülmez'de de sergilemeyi düşündüğünü ve daha sonra ülke genelinde madenciliğin yoğun olduğu bölgelerde sergilemeyi düşündüğünü söyledi.

Sergi 3-10 Haziran tarihleri arasında TMMOB Maden Mühendisleri Zonguldak Şubesi’nde ziyaret edilebilir. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Katar tezkereleri Meclisten geçti

SONRAKİ HABER

Eski eşini öldüren sanık adli tıbba gönderilecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...