07 Haziran 2017 15:25

Cebecili öğrenciler: Failler açıklansın 

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nde saldırıya uğrayan öğrenciler bir bildiri yayınlayarak 'Faillerinin açıklanmasını talep ediyoruz' dedi.

Paylaş

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde son haftalarda yaşanan saldırılar sonrasında öğrenciler bir açıklama yaptı. "Cebecili öğrenciler" imzasıyla yapılan açıklamada, "Biz Cebeci öğrencileri olarak böyle bir mesele varsa faillerinin açıklanmasını talep ediyoruz ve bu mesele üzerinden yapılacak gayri meşru saldırıların karşısında olduğumuzu ve olacağımızı ilan ediyoruz" denildi. 

1-2 Haziran’da bazı gruplar öğrencilere saldırmış öğrenciler İletişim Fakültesi’nde mahsur kalmıştı.  Yaşananlar üzerine bir bildiri yayınlayan öğrenciler “Bu çeteler, gerçekleştirdikleri saldırı ardından hiçbir cezai yaptırıma maruz kalmadan hayatlarına devam edebilmekte ve üniversitelilerin yaşam alanlarını tehdit etmektedir” dedi. 
 
Öğrenciler 7 Haziran Çarşamba günü polisin okul nizamiyesinde bir takım bildiriler ve havai fişek, molotof kokteyli gibi patlayıcı maddeler bulduklarının konuşulduğunu söyleyerek “Bu konuşulanların Cebeci Kampüsü’ne yapılmak istenen başka bir operasyonun habercisi olmadığını kimse söyleyemez” diye yazdı. 
 
Açıklama şöyle bitirildi: “Biz Cebeci öğrencileri olarak, böyle bir mesele varsa faillerinin açıklanmasını talep ediyoruz ve bu mesele üzerinden yapılacak gayrimeşru saldırıların karşısında olduğumuzu ve olacağımızı ilan ediyoruz” (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İncirlik üssüne 2 Hawk füzesi yerleştirildi

SONRAKİ HABER

Almanya'daki ırkçı saldırıda yaşamını yitirenler katliamın gerçekleştiği yerde anıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...