07 Haziran 2017 15:03

CHP'li Erdem: Evrensel, gazeteciliğin onuruna sahip çıkıyor

CHP'li Eren Erdem 23. yaşına giren Evrensel için kutlama mesajı yayımlayarak 'Evrensel gazeteciliğin onuruna sahip çıkarak bugünlere gelmiştir' dedi.

Paylaş

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Evrensel'in 23. yaşında kutlama mesajı yayımladı.

CHP’li Erdem, “Türkiye’de gazetecilik tarihi aynı zamanda baskıya ve haksızlığa direniş tarihidir. Osmanlı istibdat döneminden Türkiye’nin darbeler tarihine gazetecilik, halkın haber alma hakkını sahiplenerek hareket ettiği ölçüde egemenlerin hedefi olmuştur. Ama tarih aynı zamanda, tüm bu baskıcı ve tehditkâr iktidar anlayışının karşısında kalemini satmayan, doğruları halka ulaştırma şiarıyla hayatını ortaya koyan gazetecilerin direniş tarihidir de. İşte 23 yıllık gazetecilik serüveninde defalarca kapatılan, hakkında sayısız dava açılan Evrensel de tüm iktidar baskısına rağmen bugünlere gazeteciliğin onuruna sahip çıkarak gelen bir gazetedir. Bu vesileyle Evrensel’in gerçekleri korkmadan yazma ısrarında olan yazarından muhabirine, dağıtımcısından matbaacısına tüm emekçilerini 23. yıl dönümünde kutluyorum” dedi.

Evrensel'in Sorumlu Yazıişleri Müdürü Çağrı Sarı ve eski İmtiyaz Sahibi Arif Koşar’a 5 ay hapis cezası verilmesini de eleştiren CHP’li Erdem, dünya üzerinde tutuklu her iki gazeteciden birinin Türkiye’de olduğunu, gazeteciliğin için OHAL Türkiyesi’nde iyice zorlaştığını ve halkın haber alma hakkını şiar edinerek gazetecilik yapan Sarı, Koşar ve tüm gazetecilerin davalarının takipçisi olduğunu belirtti. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Kreşteki kötü muamele, bilirkişi raporuna yansıdı

SONRAKİ HABER

Altanlar davasında yeniden yargılama 8 Ekim’de

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa