07 Haziran 2017 13:26

Şiddet gören kadın polise gitti: 'Kendi aranızda halledin'

Arkadaşının şiddetine maruz kalan A.T., polis noktasında şikayette bulundu. Polis, şiddet gören kadına 'Gençler kendi aranızda halledin' dedi.

Paylaş

İstanbul Taksim'de kafe işleten E.K., geçtiğimiz Cuma günü arkadaşı A.T.'ye şiddet uyguladı. Kafe içinde yaşanan tartışmanın ardından E.K.'nin kendisine saldırdığını belirten A.T., "Kafamı defalarca duvara vurdu, boynumu sıktı. Saldırının ardından E.K. tarafından dışarı atıldım. Kafeye yakın bir yerde 40-45 yaşlarında evli bir çiftin yanına oturdum. Evli çift ve beraberindeki iki arkadaşları bana yardımcı olmak istedi. Daha sonra beni arkadaşım ile barıştırmak için yeniden kafeye götürdüler. Ama E.K., onları da kovdu bir ara onlara da el kaldırmaya çalıştı” dedi.

'KAFAMI DUVARA VURDU'

Yardımcı olmak isteyenlerin de kovulmasının ardından E.K.'nin yanına gelerek boğazını sıkıp tehdit ettiğini kaydeden A.T., şöyle devam etti: "Kafede bulunan diğer kişilerin araya girmesi ile boğazımı bıraktı. Beni başka masaya götürüp oturttular. Ardından E.K.tekrar bana saldırdı. Nasıl olduğunu anlamadığım bir anda elleri ile kafamı tutarak duvara vurmaya başladı. Kaç kez vurduğunu hatırlamıyorum bile. Her yerim kan içinde kaldı. Tırnak izleri yüzümde duruyor halen. Elinden kurtulduktan sonra sakinleşmek için verilen sigarayı dahi tutamıyordum. En sonunda korktum kafeden dışarı çıktım."

POLİS: GENÇLER KENDİ ARANIZDA HALLEDİN

Kafeden koşarak çıktıktan sonra E.K.'nin peşinden geldiğini kaydeden A.T., bulduğu ilk polis noktasına giderek yardım istediğini söyledi. Bu sırada E.K.'nin de polisin yanına geldiğini aktaran A.T., "Polise beni darp ettiğini söyledim. Ardından ise E.K.'yi tutmasını ve ben gidene kadar bırakmamasını istedim. Polis E.K.'yi tuttu ama darbedildiğimi söylememe rağmen bir şey yapmadı. Sadece bana 'Gençler kendi aranızda halledin' dedi. Daha sonra E.K.'yi bir süre tuttu ve ben de oradan kaçıp eve geldim" diye konuştu.

'ŞİKAYETÇİ OLACAĞIM'

Yaşadığı şiddetin etkisini halen üzerinden atamadığını belirten A.T., günlerdir kâbuslar gördüğünü ve evde tek başına kalamadığını söyledi. Konu ile ilgili suç duyurusunda bulunacağını ifade eden A.T., bunu duyan E.K.'nin kendisini arayıp "Babanı arayıp içki içiyor diyeceğim" şeklinde tehdit ettiğini ardından ise kardeşini aradığını söyledi. A.T., E.K.'nin kendisini engellemeye çalıştığını ancak ne olursa olsun şikayetçi olacağını vurguladı.

KAFE ORTAĞI DA DARBEDİLDİ

Yaşananlara tanık olan kafe ortaklarından A. B. ise, iddialarla ilgili “Ben olayı ayıran ve darbedilenim. Babasına şikâyet etmek gibi bir saçmalık yok” diyerek, o akşam bir şiddet olayının yaşandığını doğruladı. (İstanbul/DİHABER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Dilmen: Erdoğan'ı sevmek Atatürk'ü sevmemek mi demek?

SONRAKİ HABER

Eğitim Sen İstanbul ve Samsun'da 23 Kasım Ankara mitingine çağrı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa