07 Haziran 2017 12:30

İBB: Ağır tonojlı araçlar arabalı vapurları kullanamayacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi TIR ve kamyon gibi araçların Sirkeci-Harem ile Çubuklu-İstinye arabalı vapurlarını kullanım izinlerini kaldırdı.

Paylaş

TIR ve kamyon gibi araçlara üçüncü köprüyü kullanmayı zorunlu kılan İBB, ağır tonajlı araçların arabalı vapurlara alınmayacağını açıkladı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ağır tonajlı araçların arabalı vapur kullanımıyla ilgili düzenlemeye gitti. 

Düzenlemeye göre; TIR ve kamyon gibi ağır tonajlı araçların Sirkeci-Harem ile Çubuklu-İstinye arabalı vapurlarını kullanım izinlerini kaldırıldı. 

Ağır tonajlı araçlar, Tarihi Yarımada ve sahil yolu üzerinde oluşturdukları yük nedeniyle arabalı vapurları kullanamayacaklar. 

TIR ve kamyonların üçüncü köprünün yapımından sonra bu güzergahı kullanmaları zorunlu hale getirilmişti. Ancak araç sürücüleri hem köprü fiyatının çok yüksek olması, hem yolun uzunluğu nedeniyle harcanan benzinin artması gibi nedenlerle köprüyü kullanmıyordu. İkinci köprüyü kullanıp ceza ödemeyi göze alan sürücüler için ikinci köprünün ceza fiyatları yükseltilmişti. Bu durumda da sürücüler şehir içi trafiğini kullanarak arabalı vapuru tercih ediyordu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Neptün İpek, Neptün gezegenini anlattı Türkiye 3'ncüsü oldu

SONRAKİ HABER

HSK'de görev paylaşımı yapıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...