07 Haziran 2017 12:19

Neptün İpek, Neptün gezegenini anlattı Türkiye 3'ncüsü oldu

Tarsus'ta Neptün İpek Yılmaz, Neptün gezegenini anlattığı 'Büyük Patlama' teorisi ile Türkiye 3'üncüsü oldu.

Paylaş

Mersin'in Tarsus ilçesinde doğuştan bedensel engelli 10'ncu sınıf öğrencisi Neptün İpek Yılmaz, '2.5 Dakikada Ne Bilim' yarışmasında Neptün gezegenini anlattığı 'Büyük Patlama' teorisi ile Türkiye 3'üncüsü oldu.

Erciyes Üniversitesi ve Kozmik Anafor'un birlikte düzenlediği, '2.5 Dakikada Ne Bilim' yarışması sonuçlandı. Yarışmada Tarsus Abdülkerim Bengi Anadolu Lisesi 10'uncu sınıf öğrencisi Neptün İpek Yılmaz, Erciyes Üniversitesinde düzenlenen finalde 'Büyük Patlama'  teorisini canlı anlatıp, Türkiye 3'ncüsü oldu. Yılmaz, için okuduğu okulun konferans salonunda ödül töreni düzenlendi.

Ödül törenine Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Okul Müdürü Ergin Yılmazer, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. 

Törende konuşan Okul Müdürü Yılmazer, Yılmaz'ın başarısından duyduğu mutluluğu dile getirirken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kalaycı hiçbir engelin başarıya engel olmadığını gösterdiğini söyledi. 

Kaymakam Ünal ise, Yılmaz'ın azim ve başarısına sosyal yaşamdan örnekler vererek, diğer öğrencilere de tavsiyelerde bulundu. Törende Neptün İpek Yılmaz'a çeşitli hediyeler ve ödül verildi. 

Bu sırada Yılmaz'a teşekkür plaketi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Kalaycı, başarısından dolayı genç kızın elini öperek teşekkür etti. (Mersin/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Sokakta yemek yiyen kadın dayak yer' sözüne suç duyurusu

SONRAKİ HABER

Irak'ta hükümeti protesto eden halk yolları kapattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...