07 Haziran 2017 00:19

Putin, Katar Emiri ile görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Katar Emiri Tamim bin Hamad es Sani ile yaptığı telefon konuşmasında uluslararası sorunu görüştü

Paylaş

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Katar Emiri Tamim bin Hamad es Sani ile yaptığı telefon konuşmasında uluslararası sorunu görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Katar Emiri Tamim bin Hamad es Sani ile yaptığı telefon konuşmasında uluslararası sorunu görüştü ve Rusya'nın kriz durumlarının diyalog yoluyla çözülmesinden yana olduğunu bir kez daha dile getirdi.

Kremlin'in resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, telefon konuşmasında ticari, ekonomik ve yatırım alanları başta olmak üzere Rusya ve Katar'ın işbirliğinin ele alındığı belirtildi.

RUSYA, DİYALOG KURULARAK ÇÖZÜLMESİNDEN YANA

Açıklamalara şu şekilde devam edildi: "Nisan ayında gerçekleşen ikili hükümetlerarası komisyon toplantısının sonuçları olumlu değerlendirildi. Aynı zamanda uluslararası sorunlara da değinildi. Vladimir Putin, Rusya'nın kriz durumlarının siyasi ve diplomatik yollarla diyalog kurarak çözülmesinden yana olduğunu bir kez daha belirtti." (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

'16 Nisan'ın gücünü demokratik Anayasa için birleştirelim'

SONRAKİ HABER

Eğitim Sen İstanbul ve Samsun'da 23 Kasım Ankara mitingine çağrı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa