06 Haziran 2017 23:10

Șișecam patronu dayatmalardan vazgeçmiyor

Şişecam patronuyla Kristal-İş arasında yapılan görüşmelerde patron, işçilerin birliğine ve haklarına saldırmaya devam ediyor.

Paylaş

Șișecam patronuyla Kristal-İș arasında yapılan görüșmelerde, patron ișçilerin birliğine ve haklarına saldırmaya devam ediyor.

Cam ișçilerinin talepleri ve grev hakları için eylemleri devam ederken, dün Șișecam patronu Kristal-İș'le görüșme talep etti. Bugün ikincisi yapılan görüșmelerde patron istirahat raporu alan ișçilerin ikramiyesinde kesinti yapmayı 3 yıllık sözleșmeyi ve otocam fabrikasını gruptan ayırmayı dayattı. Görüșmelere yarın devam edeceği, anlașma sağlanmaması durumunda perșembe günü arabulucunun dahil olacağı bir görüșme yapılacağı öğrenildi.

Fabrikalarda perșembe gününe kadar anlașma sağlanamaması durumunda eylemlere bașlanacağı iddiası dolașırken, ișçiler ise Kristal-İș'e eylem kararı alma çağrısında bulundu. Cam ișçileri ise kendilerine net açıklamalar yapılmadığını belirtirken, "Patronun bu dayatmalarını kabul etmiyoruz. Taleplerimizde ısrar ediyoruz. Șu andan itibaren eylemleri bașlatmalıyız. Hem de önce yaptığımızdan daha ileri eylemler yapmalıyız" dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Tüm Bel-Sen üyesi mühendis darbedildi

SONRAKİ HABER

Irak'ta hükümeti protesto eden halk yolları kapattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...