Öğretmenlerden dayanışma sergisi

Öğretmenlerden dayanışma sergisi

Mersin’de, KHK ile ihraç edilen öğretmenlerle dayanışmak amacıyla 27 resim öğretmeni ve ressamın eserlerinden oluşan sergi açıldı.

Mersin’de KHK ile ihraç edilen öğretmenlerle dayanışmak amacıyla Mersin ve Tarsus’tan 27 resim öğretmeni ve ressamın yaptığı resimlerden oluşan resim sergisi Bazar Kafe Restoranda açıldı. Mersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden öğretmenlerin de yaptıkları takılarla katıldığı serginin ilk saatlerde bir kaç tablo alıcı buldu.

Eğitim Sen Mersin Şube Başkanı Sinan Muşlu, konuşmasında “Bu dayanışma sergimizin ikincisi. İçinde bulunduğumuz sistem emek sömürüsüne dayalı bir sistem. Ama aynı zamanda sosyal kültürel ve siyasal alanımızı zehirliyor. Buna karşı mücadele hepimiz acısından önemli. Dayanışmanın kendisi antikapitalisttir. Dayanışma var olduğu sürece kapitalizmin işi zorlaşacaktır” dedi. Muşlu, sanatta, kültürde ve edebiyatta mücadele fikrinin büyütülmesi gerektiğini belirtti.

Eğitim Sen Tarsus Şubesi adına konuşan Resim Öğretmeni Ümit Aslan “arkadaşlarımıza küçük de olsa bir katkı olacaksa ne mutlu bize” diyerek dayanışma çağrısında bulundu. (Mersin/EVRENSEL)

www.evrensel.net
ETİKETLER MersinKHKOHALsergi