06 Haziran 2017 20:52

Kolombiya’da öğretmenler 26 gündür grevde

Kolombiya'da eğitime daha fazla kaynak sağlanması için 11 Mayıs'ta greve çıkan öğretmenler, talepleri kabul edilene kadar greve devam edecekler.

Paylaş

Filiz YAVUZ

Kolombiya’da 26 gündür grevde olan öğretmenler hükümetle anlaşmaya varamadı. Taleplerinin kabul edilmemesi halinde grevi sürdüreceklerini duyuran öğretmenler eğitime daha fazla kaynak arttırılmasını istiyor. Öğretmenler 11 Mayıs’ta greve çıkmıştı.

Kolombiyalı öğretmenlerin 26 günlük grevine rağmen Eğitim Bakanlığı temsilcileriyle yürüttükleri iki haftalık görüşmelerinden sonuç çıkmadı. Kolombiya Eğitimciler Federasyonu sekreteri Rafael Cuello, hükümetin protestocu öğretmenlerin talepleri yerine getirene kadar öğretmenlerin greve devam edeceklerini duyurdu.

Federasyon, hükümetle yaptığı görüşmelerden olumlu bir yanıt alamayınca 10 Mayıs’ta süresiz iş bırakma çağrısı yapmıştı. 11 Mayıs’ta öğrencilerin ve ailelerin de katıldığı 350 bin kişilik miting ile grevi başlatan eğitimciler ikramiyelerin ve maaşların arttırılması ile eğitim uygulamalarına daha çok kaynak ayrılmasını istiyor. (Madrid/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Turizmde Trafik Güvenliği' toplantısına zayıf katılım

SONRAKİ HABER

Tekel bayilerin saat 22.00 isyanı: Alkol satış sınırı gece yarısına alınsın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa