Notre Dame Katedrali'nde polise çekiçli saldırı

Notre Dame Katedrali'nde polise çekiçli saldırı

Notre Dame Katedrali'nde görevli polise, Cezayir asıllı olduğu iddia edilen bir şahıs çekiçle saldırdı. Olay sonrası 900 kişi katedralde mahsur kaldı.

Paris'in ünlü Notre Dame Katedrali yakınlarında bir polise çekiçle saldırı düzenlendi. Başından hafif yaralanan polisin durumunun iyi olduğu açıklandı. Saldırgan, başka bir polis tarafından bacağından vuruldu.

Olay yerinde bulunanlar, güvenlik önlemi olarak Notre Dame Katedrali içine alınarak elleri havaya kaldırmış halde uzun süre bekletildi.

Bölge güvenlik gerekçesiyle boşaltıldı. Yüzlerce polis olay yerine sevk edildi.

Olay sonrası polis Notre Dame Katedrali’ni geçici olarak kapattı. Katedral çevresinde de geniş güvenlik önlemleri aldı.

900 KİŞİ KATEDRALDE MAHSUR KALDI

Olay sonrası yaklaşık 900 kişi katedralde mahsur kaldı. Polis, içerdeki ziyaretçilere sakin olmalarını ve oturmalarını telkin etti. İçerde de saldırganla bağlantılı kişi ya da kişiler olabileceği ihtimalini değerlendiren polis, katedral içinde bekleyen herkese şüpheli muamelesi yaptı.

TERÖRLE MÜCADELE SAVCILIĞI SORUŞTURMA BAŞLATTI

Bu arada Paris Terörle Mücadele Savcılığı, olayla ilgili soruşturma başlattı. Paris Valiliği’nden yapılan açıklamada, "Durum kontrol altına alındı. Bir polis yaralandı, saldırgan etkisiz hale getirilip hastaneye kaldırıldı" ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca olay sırasında katedralin içerisinde kalanların da kimlik kontrolünden sonra dışarı çıkmalarına müsaade edileceği kaydedildi.

LE FİGARO: SALDIRGAN CEZAYİR ASILLI

Le Figaro’da yer alan haberde saldırıyı Val d’Oise’da oturan Cezayir asıllı bir kişinin gerçekleştirdiği bildirildi.

BFM TV’de saldırganın “Suriye için” diye bağırdığı iddia edildi. (DHA)

www.evrensel.net