06 Haziran 2017 18:06

Ela'ya bir destek de Eğitim Sen'den

Eğitim Sen Kocaeli Şubesi, lösemi teşhisi konulan 5 yaşındaki Eslem Ela Taşçı için başlatılan #ElayaDonörOl kampanyası kapsamında kan verdi.

Paylaş

Lösemi teşhisi konulan 5 yaşındaki Eslem Ela Taşçı için ülke genelinde başlatılan #ElayaDonörOl kampanyasına destek büyüyor. Eğitim Sen Kocaeli Şubesi de bugün kampanyaya katılarak kan verdi ve tüm yurttaşları donör olmaya çağırdı.

Kızılay'ın İzmit'teki kan bağışı biriminde kan veren Eğitim Sen Kocaeli Şubesi üyeleri, kan vermeden önce açıklama yaptı. Şube yöneticisi Levent Yurtsever, lösemi hastalığıyla mücadelede önemli bir rol oynayan ilik nakline dikkat çekti.

Kanser hakkında kamuoyunu bilgilendirici eğitim çalışmalarının da yapılması gerektiğini belirten Yurtsever, "Ela ve buna benzer tüm çocuklarımızın sesi olmak için burada toplanmış bulunmaktayız. Son yıllarda artış trendi gösteren kanser vakalarının altı çizilerek kanser hakkında kamuoyuna bilgilendirici eğitim çalışmaları yapılmasını, erken teşhis ile kanserle savaş politikalarına yön verilmesini ve de nüfus tabanlı kanser kayıt sistemleri kurularak daha sağlıklı veri toplanmasını Eğitim Sen olarak öneriyoruz. Buradan tüm kamuoyunu kan verip uygun donör olup olmadığını öğrenmeye çağırıyoruz" dedi.

Yapılan açıklamanın ardından üyeler kök hücre bilgilendirme ve onay formu doldurarak kan örneği verdi.

Emek Partisi İl Başkanı Arzu Erkan ve Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi üyeleri de kan vererek kampanyaya destek oldu. (Kocaeli/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Adana Barosundan Aladağ sanığının tahliye edilmesine tepki

SONRAKİ HABER

İktidarın mobilizasyon aracı: savaş

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...