Nursel Aydoğan’a 10 ay hapis cezası verildi

Nursel Aydoğan’a 10 ay hapis cezası verildi

Milletvekilliği düşürülen HDP'li Nursel Aydoğan için Paris’te katledilen 3 Kürt kadın siyasetçinin anmasına katıldığı için 10 ay hapis cezası verildi.

Milletvekilliği düşürülen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan hakkında Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesinde “Örgüt propagandası yapmak” suçlamasıyla açılan davanın karar duruşması görüldü. Paris’te katledilen 3 Kürt kadın siyasetçinin anmasına katıldığı için Aydoğan’a 10 ay hapis cezası verildi.

Duruşmada Aydoğan’ın avukatı Ali Bozan hazır bulundu. Duruşmaya katılmayan Aydoğan’ın son savunması alınmazken, avukatı müvekkilinin yaptığı konuşmanın düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesini talep ederek, beraatini istedi.

Savcı ise vekilliği düşürülen HDP Diyarbakır Milletvekili Aydoğan’ın cezalandırılmasını talep etti. Daha sonra kararını açıklayan mahkeme heyeti, Aydoğan’ın yaptığı konuşmanın “suçun işleniş şekli” ile suç sayıldığını belirterek, Aydoğan’a 10 ay hapis cezası verdi.  (Mersin/DİHABER)

www.evrensel.net
ETİKETLER Nursel AydoğanHDP