Bilal Meşe, Arda Turan'ın saldırdığı anları anlattı

Bilal Meşe, Arda Turan'ın saldırdığı anları anlattı

Gazeteci Bilal Meşe, milli futbolcu Arda Turan'ın kendisine saldırdığı ve küfrettiği anları anlattı.

Faik GÜRSES

Gazeteci Bilal Meşe, milli futbolcu Arda Turan'ın kendisine fiziki saldırıda bulunduğu anları anlattı.

DHA'ya konuşan Meşe şöyle konuştu:

KEMERİM BAĞLIYDI VE BAĞIRDI, "BİLAL MEEEEEŞEEE" DİYE...

"Uçağa bindik. 12-A'da oturuyordum. Uçak motorlarını çalıştırdı ve kemerimi henüz bağlamıştım ki birden yanımda Bilal Meşeeee diyen bağıran Arda'yı gördüm. Önce şaka yapıyor zannettim. Ancak bir-iki saniye sonra "Ben adamın....aaaaaa......kkkk..ulan" diye bağırarak yüzünde garip bir ifade gördüğüm Milli Takımın kaptanı ile karşı karşıya kalmıştım. Şoktaydım. O hala ana avrat, din iman küfürlere devam ediyordu. Birden yanımıza önce fotomuhabirimiz Vedat Danacı geldi. Ne yapıyorsun Arda deyip onu sakinleştirmeye çalıştı. Bu arada salladığı bir yumruk boşa gitti. Aslında Vedat tuttuğu için yumruk boşa gitti. Hadise devam ederken Milli Takım antrenörü Levent Şahin hadiseye müdahale etti. Bir de koruma vardı. Onu sakinleştirmeye çalışan. Korumaya da ağzına geleni söyledi. hatta sen kim olursun olun gibisinden laflar etti. Ben bu olaylar sürerken elimi arkaya doğru götürdüm ve hiçbir biçimde kendisine müdahale etmedim. Fatih Terim iyi ki arkaya gelmedi yoksa bu durumda, daha kötü şeyler de olabilirdi diye düşünüyorum. Bence gelmediği iyi oldu."

CUMHURİYET SAVCILIĞINA ŞUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM

Bilal Meşe, olayın şokundan hâlâ kurtulamadığını, 40 yılı aşkın meslek hayatında ilk kez böyle bir olayla karşılaştığını ifade ederek, "Şu anda İstanbul'a dönmeyi düşünüyorum. Kalsam da Milli takım antrenmanlarına katılmayacağım zaten. Medya kuruluşlarındaki diğer arkadaşlarım da bir karar almak üzere olduklarını söylediler. Arda bana 'seni bu uçağa alanın...' diyerek ağıza alınmayacak küfürer savurduğu insanlar TFF Başkanı Yıldırım demrören ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim. Sabah erkenden gazete patronum Sayın Yıldırım Demirören aradı ve sakin olmamı söyledi. Olayın 15 tanığı var. Onlar da mahkemede şahit olacaklarını söylediler. Dönüşte hemen Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunacağım." (İstanbul/DHA)

www.evrensel.net

3 yorum yapılmış

  1. Yalçın kayhan 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Kaptan sinirlerine hakim olamadı davasında haklı olabilir ama orası yeri değildi konumu itibariyle yapmamaliydi gazeteciyle olan hesabını başka konumdayken görmelidir ama şunu da söyleyeyim bir gazeteciye asla yalan haber yazmamalidir gerçekler açıda olsa gerçekleri yazmalidir

  2. MERT ÖZDEMİR 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Geçmişteki sorunları hukuki yollardan halletmek varken bu şekilde şiddet kullanarak çözmeye çalışması kaptana hiç yakışmadı ama gazetecinin milli takımın özel uçağında ne işi var?Davetliyse oyunculara neden bilgi verilmiyor?Örneğin uçuştan önce Arda Turan'a falanca gazeteci de davetlimiz ve kaptan olarak ne diyorsun bu işe denmiş midir?Kaptan milli takıma geri dönecektir ama olan bu arada takıma olacak.

  3. Nizam umur 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Her gün geçen gün körüklenen şiddetin, tarafı ebetteki cehalettir, para çok, hak edilmeyen şöhret ise yüklü, temelsiz yapı gibi sallanıyor. Şiddet göstermesinde ne yapsın........

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.