06 Haziran 2017 01:03

Edremit Körfezi'nde Dünya Çevre Günü eylemi

Balıkesir’in Edremit körfezi kıyısında bulunan ilçe ve beldelerinde yaşam savunucuları 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde eylem yaptı.

Paylaş

5 Haziran Dünya Çevre gününde yurdun her yanında çevre aktivistleri ve yaşam savunucuları alanlardaydı.Balıkesir’in Edremit körfezi kıyısında bulunan ilçe ve beldelerinde yaşam savunucuları kirletilerek yok olmaya yüz tutan doğa ve denizlerin korunması için bir dizi etkinliklerde bulundular.

Balıkesir de Altınoluk, Güre, Akçay, Edremit, Burhaniye/Ören, Gömeç ve Ayvalık ta biraraya gelen yüzlerce çevre aktivisti önce limandan Cunda adasına dek bir tekne turu yaptıktan sonra akşam üzeri de Ayvalık Öğretmenevi önünde toplandı. Buradan ellerinde çevrenin korunmasına yönelik döviz ve pankartlarla yaklaşık 5 kilometre yürüyen yaşam savunucuları Yunus Emre Parkı kıyısındaki sahilde el ele tutuşarak zincir oluşturdu.

HAVANA-SUYUNA TOPRAĞINA SAHİP ÇIK    

Yaşam savunucuları yürüyüş güzergahı boyunca hükümetin başta son olarak meclisten geçirdiği zeytin alanlarının imara açılması yasası olmak üzere doğal çevrenin ranta açılmasına karşı sloganlar atarak hükümeti protesto etti.(Balıkesir/EVRENSEL)


           

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Karadağ NATO'nun 29’uncu üyesi oldu

SONRAKİ HABER

HDP'li vekil Tuma Çelik Süryani çiftin arama çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...