05 Haziran 2017 19:33

İstismar sanığı serbest bırakıldı!

Silvan'da 16 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle yargılanan Abdurrahman Taş, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Paylaş

Silvan’da 16 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunmaktan dolayı Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan Abdurrahman Taş, mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde Abdurrahman Taş’ın, 16 yaşında bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle yargılandığı dava Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmada sanık savunmasının ardından konuşan müşteki avukatlar, sanığın tutukluluk halinin devam etmesini talep etti.

Aranın ardından kararını açıklayan Mahkeme, sanık Abdurrahman Taş’ı ‘kaçma, gizlenme ya da delillerin karartması hususunda somut olguların’ olmadığını iddia ederek, yurt dışı yasağı ve adli kontrol uygulamasıyla serbest bıraktı. Ayrıca Silvan Savcılığına müzakere yazılarak sanığın üroloji servisine sevk edilmesi ve çocuk yapma yeteneğinin bulunup bulunmadığına ilişkin raporun aldırılması talebinde bulunuldu.

2016 tarihinde Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde Abdurrahman Taş, 16 yaşında bir çocuğu kaçırmış ve gizlenmişti. Çocuğun ailesinin ihbarıyla 3 gün sonra saklandığı evde bulunan Abdurrahman Taş tutuklanmış ve hakkında “Çocuğa yönelik nitelikli cinsel istismar”dan Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açılmıştı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bedensel engelli çocuk yangında hayatını kaybetti

SONRAKİ HABER

Gülistan Doku’ndu, biz döküldük: Kıyıya vuran gerçekler

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...