07 Temmuz 2012 13:01

Hak-İş: Aleyhimize kampanya yürütülüyor

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Toplu İş İlişkileri Yasa Tasarısının Meclisten geçmemesinin çalışma hayatında kaos yarattığını belirterek, hükümeti bir an önce yasayı gündemine almaya çağırdı. Arslan, Hak-İş’e bağlı sendikaların yasanın çıkmasıyla yetkisini kaybedeceği yönündeki değerlendirmeleri

Hak-İş: Aleyhimize kampanya yürütülüyor

Paylaş

Yetkili sendikaların belirlenmesinde SGK verilerinin esas alınması konusunda yapılan yasal düzenlemenin Toplu İş Sözleşmesi Yasası geçmeden uygulanmasının yaratacağı sorunlar gerekçe gösterilerek, istatistiklerin yayınlanmadığını, bu nedenle 1 Şubattan bu yana sendikalara yetki tespitleri verilmediğini hatırlatan Arslan, bu nedenle toplu iş sözleşmesi müzakerelerinin yapılamaz hale geldiğini kaydetti.

Bu süreçte, Hak-İş’e bağlı sendikaların baraj altında kalacağı yönünde söylentiler yayıldığını kaydeden Arslan, “Hayali istatistiklerle Hak-İş’e bağlı sendikalar aleyhine bir kampanya yürütülmesi rahatsızlık vericidir. Bütün kesimler, hayali istatistiklerle, baraj senaryolarıyla uğraşmak yerine Toplu İş İlişkileri Yasa Tasarısının yasalaşması için gayret göstermelidir” dedi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Mihyaz’ı öldüren zihniyet değişmedi

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan tehlikeli açıklar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa