05 Haziran 2017 15:21

Bülent Arınç'ın damadına 'FETÖ'den tutuklama talebi

Eski Başbakan Yardımcısı Arınç’ın damadı Ekrem Yeter, 'FETÖ' soruşturması kapsamında gözaltına alındı ve tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Paylaş

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter 'FETÖ' operasyonları kapsamında gözaltına alındı. Yener, tutuklama talebiyle sorgu hakimliğine sevk edildi.

Arınç konuya dair açıklamasında, "Bir süreç var. İnşallah en kısa sürede bir haber alacağız. Damadımıza her bakımdan güveniyoruz. Kesinlikle bir ilişkisi olmadığına inanıyoruz. Kendisini sevinçle bekliyoruz" dedi.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev yapan Yeter, daha önce KHK ile kamu görevinden alınmıştı. Ekrem Yeter, Bülent Arınç'ın kızı Ayşegül Arınç ile evli.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Bülent Arınç arasındaki atışmada Ekrem Yeter''in ismi de gündeme gelmişti.

Gökçek, Arınç’ın kızı Ayşenur ve damadı Ekrem Yeter için “Fanatik paralelcidir” demiş, Yeter de, “Vatana millete ve insanlığa hizmet edenlere alkış tutmaksa evet biz sonuna kadar paraleliz. Paralelden kastın devlete ve millete kumpas kurmak, ihanet etmek, rant peşinde koşmak, yalancılık, dalkavukluk, sinsilik, arkadan kuyu kazmak, belden aşağı vurmak ise biz onu bilmeyiz” cevabını vermişti.

Ekrem Yeter, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından demokrasi nöbetine katılmış ve fotoğrafını sosyal medyadan paylaşmıştı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

EMEP: Çevre sorununu yaratanlar bu sorunu çözemez

SONRAKİ HABER

Tutuklu gazetecilere 139 ülkeden binlerce kart gönderilecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa