07 Temmuz 2012 08:25

28 Şubat MGK’sinin kararları açıklanmıyor

BAŞBAKAN Yardımcısı Bekir Bozdağ, 28 Şubat 1997 tarihinde toplanan Milli Güvenlik Kurulunda (MGK) alınan kararların açıklanmasının söz konusu olmadığını belirtti.Bozdağ, tutanakların 28 Şubat sürecine ilişkin davayı yürüten mahkeme tarafından da talep edilmediğini sözlerine ekledi.Bozdağ bu yanıtı; CHP İstanbul Milletvekil

28 Şubat MGK’sinin kararları açıklanmıyor

Fotoğraf: Emrah Yorulmaz/AA

Paylaş

BAŞBAKAN Yardımcısı Bekir Bozdağ, 28 Şubat 1997 tarihinde toplanan Milli Güvenlik Kurulunda (MGK) alınan kararların açıklanmasının söz konusu olmadığını belirtti.

Bozdağ, tutanakların 28 Şubat sürecine ilişkin davayı yürüten mahkeme tarafından da talep edilmediğini sözlerine ekledi.

Bozdağ bu yanıtı; CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz’ün, 28 Şubat günü gerçekleşen MGK toplantısı tutanaklarının kamuoyuna neden açıklanmadığı ve açıklanmasının söz konusu olup olmadığına yönelik soru önergesine verdi.

‘YASAL ENGEL VAR’ DEDİ

Bozdağ, Milli Güvenlik Kurulu ve Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Kanununun 10. maddesine göre MGK tutanaklarının ve görüşmelerinin açıklanamayacağını ve yayınlanamayacağını belirtti. Bozdağ, “Kararlar Milli Güvenlik Kurulunun vereceği karara göre açıklanabilir veya yayınlanabilir” dedi. (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

Emeklilerle alay etmeyin!

SONRAKİ HABER

Adana'da yurt önünde yaşanan kazalar Meclis gündemine taşındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa