05 Haziran 2017 11:58

Durgunsu Kano 3. Dünya Kupası sona erdi

Durgunsu Kano 3’üncü Dünya Kupası Belgrad'da yapıldı. Turnuvaya 700 sporcu katıldı.

Paylaş

Durgunsu Kano 3’üncü Dünya Kupası 2 - 4 Haziran 2017 tarihleri arasında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da yapıldı.

57 ülkeden yaklaşık 700 sporcunun katıldığı şampiyonada Türkiye’yi Hilal Avcı, Lasma Liepa, Yavuz Selim Balcı, Mustafa Özmen, Fahri Ayvaz, Serkan Kakkaç ve Engin Erkan temsil etti.

Yarışmaların ilk gününde Hilal Avcı yapılan K1 500 ve 1000m yarışlarında yarı finalde elendi. K1 200m yarışlarında ise Hilal Avcı ve Lasma grup elemelerinden çıkarak yâri final yarışlarına katıldı. Yarı finalde aynı seride yarışan sporculardan Lasma yarışı 6. sırada bitirerek B Finalde yarışma hakkı elde etti. Hilal Avcı 7. sırada yarışı tamamlayarak K1 200m dende elendi.

Olimpiyat kota yarışmalarının 2019 yılında başlayacak olmasına rağmen, milli sporcu Lasma Liepa ise B Finalde 3. olarak önemli bir başarıya imza attı.  Yavuz, Mustafa, Fahri ve Engin’den oluşan K4 tekne sınıfındanki milli takım ise 500 m yarışlarında gruplarından çıkarak yarı finale kaldı. Yarı finalde 7. Olan milliler B finaline kalamayarak elendiler.  

Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Kabakçı, turnuvaya dair yaptığı değerlendirmede “Sporcularımızın performansları bizleri memnun etti. Özellikle Lasma'nın K1 200m ve K4 500m yarışan  ekibimizin performansı Avrupa Şampiyonasında madalya için umutlandırdı. Sporcularımız çalışmalarına 3 hafta Sırbistan'da  kamp yaparak devam edecek. 22-25 Haziran tarihlerinde U23 ve gençler Avrupa Şampiyonasına hazırlanan milli takımımızı tek hedef madalya. 2020 Tokyo olimpiyatları için kota müsabakaları 2019 yılında başlıyor. Şu anda alınan dereceler olimpiyat kotası sayılmıyor ama sporcularımızın hazır olması bize mutluluk veriyor. Kafilemizin Sırbistan'a indiği andan itibaren bizleri yalnız bırakmayan Belgrad büyükelçimiz sayın Tanju Bilgiç'e milli takım kaflesi olarak çok teşekkür ediyoruz” dedi. (Ankara/DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Fikret Orman: ‘Güneş’li günler sürecek

SONRAKİ HABER

Mayıs ayı iş cinayeti raporu: En az 146 işçi öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...