AKP'li Ünal: FETÖ'nün yargı süreci 5 No'lu'yu hatırlatıyor

AKP'li Ünal: FETÖ'nün yargı süreci 5 No'lu'yu hatırlatıyor

AKP Ankara Milletvekili, Yeni Şafak Yazarı Aydın Ünal, 'FETÖ ile mücadelenin yargı süreci bana Diyarbakır 5 No'lu Cezaevi’ni hatırlatıyor' diye yazdı.

AKP Ankara Milletvekili ve Yeni Şafak Yazarı Aydın Ünal, bugünkü '5 No'lu'dan ders çıkarmak' başlıklı yazısında "FETÖ ile mücadelenin yargı süreci bana Diyarbakır 5 No'lu Cezaevi’ni hatırlatıyor ve fevkalade kaygılandırıyor" dedi.

Ünal, 12 Eylül darbesi sonrası Diyarbakır 5 No'lu Cezaevi'nde yaşananların PKK'yi güçlendirdiğini belirterek bugün de 'FETÖ' yargılamalarının benzer gelişmelere sahne olduğunu söyledi.

Ünal yazısında "15 Temmuz darbe girişimine katılan ve suçüstü yakalananlara merhametimiz olamaz, yargının da olmayacaktır. Lakin, örgütün en alttaki üyelerini, suçlarıyla orantısız şekilde cezalandırmak, onları tutuklayıp cezaevlerindeki sohbet halkalarına, rüya seanslarına dahil etmek, ıslah yollarını arayıp bulmak yerine hem örgüt üyelerinde, hem de ailelerinde mağduriyet duygusu oluşturmak “merhametli bir aklın” eseri olmasa gerek" ifadelerini kullandı. (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER Aydın Ünal