Lokma yedikleri için işten atıldılar

Lokma yedikleri için işten atıldılar

Söke’de sendikalı oldukları için işten çıkartılan 19 işçinin fabrika önünde dağıttığı lokmalardan yiyen 3 işçi daha işten atıldı.

Aydın’ın Söke ilçesinde Yüksel Seramik Fabrikası’nda sendikalı oldukları gerekçesiyle işten atılan 19 işçi, önceki gün eylem yaptı. Türk-İş’e bağlı Türkiye Çimse-İş Sendikası tarafından fabrika önünde düzenlenen eylemde, lokma döktürüp dağıtan işçilere arkadaşları da destek verdi. Çıkarılan işçilerin dağıttığı lokmadan yiyen 3 işçi daha işten çıkarıldı.

‘DAĞITILAN LOKMADAN YEDİKLERİ İÇİN ATILDILAR' 

Türkiye Çimse-İş Sendikası Alsancak Şube Başkanı İbrahim Coşkun, yaptığı yazılı açıklama ile 3 işçinin işten çıkarıldığını duyurdu. Coşkun, "1.5 aydan beri Söke'deyiz. İşten çıkartılan 22 arkadaşımız mağdur durumda. Sendikalı oldukları için bu arkadaşlarımız işinden oldu. Arkadaşlar çalışma şartlarını bize anlattılar. Fabrikada çalışma koşullarının yaşanabilir olmadığını gördük. Yemeklerinin doğru düzgün olmadığı, duş, soyunma odasının bulunmadığı çalışma şartları var. Sağlık koşullarının çok kötü olduğu bir ortam söz konusu. Silikozis hastalığına karşı fabrikada alınan bir önlem yok. Askeri ücretle çalışılıyor. Bunların düzeltilmesi gerekir" dedi.

Fabrikada sendikalarına üye 180 çalışanın olduğunu belirten Coşkun, üyelerinin teker teker işten atıldığını aktardı. En son atılan işçilerin, “İşçilerin dağıttığı lokmadan yedikleri” gerekçesiyle atıldığını kaydeden Coşkun, yaşananları kamuoyunun vicdanına bıraktıklarını ifade etti. (Aydın/DİHABER)

www.evrensel.net

3 yorum yapılmış

 1. yoldaş 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 1

  düzeni iyileştirmek yeni düzene ayak uydurmak demektir
  düzeni iyileştirmeyin değiştirin düzeni kuran sizlersiniz ama yöneten bir avuç insan
  bu kapitalist düzene dur demeyene kadar bütün işçiler birleşmeyene kadar o lokmalar hep boğazımızda kalacak

 2. Sokeli Erhan 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  Isci arkadaslar Soke ovasina sahip cikin ekin bicin yiyin icin bolca, yanina kendinize yetecek kadar hayvancilik koyun inanin asgari ucretle orada calismaktan daha iyi olur ve akciger kanseri olup erkenden olmezsiniz. Bu fabrikalar hem Soke ovasini hem sizleri cocuklarinizi ailernizi olduruyor. Yasadiklarimizdan ders alalim bu tur fabrikalari Soke ovasina sokmayalim. Fabrikada calismayip ciftci kalmakla hic birsey kaybetmeyiz,

  Saygilarimla
  Erhan Soke

 3. Osman akmehmetoğlu 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  Adalet yok işte sonra kaza olun ca bütün bakanlar geçer tv başına gereken yapılicak suçlular bulunur asıl suçlular onlar be kardeş olay olmadan müdahale etseler bunlar yaşanmaz

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.