04 Haziran 2017 14:51

Tanrıkulu ‘Bu senin kızın mı’ deyip saldıran polisleri sordu

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Sedat Tarlacı isimli yurttaşın darbedilerek gözaltına alınmasını Başbakan Yıldırım’a sordu.

Paylaş

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İstanbul’da Sedat Tarlacı isimli bir vatandaşın kızıyla kahvaltı etmeye giderken polisler tarafından keyfi bir şekilde darbedilerek gözaltına alındığı iddialarını Başbakan Binali Yıldırım’a sordu.

Tanrıkulu, “Kızıyla birlikte kahvaltı yapacağı bir yer baktığı yanıtını veren Sedat Tarlacı'dan, polislerin daha sonra kimliğini göstermesini istemesi üzerine kimliğini veren Tarlacı, polislerin kızına alaycı bir şekilde bakarak ‘Bu senin kızın mı?’ diye sordukları, akabinde Sedat Tarlacı'nın sinirlenerek ‘Allah'ım kızımla sandıkları şeye bak’ diye bağırarak yürüdüğü, arkasından gelen polisin ise ‘Sen kimi azarlıyorsun?’ diyerek biber gazı sıktığı ve yere yatırıp ters kelepçe taktığı, defalarca copla vurdukları, küfür ettikleri ve bütün bunların çocuğunun gözü önünde yaşandığı iddiaları doğru mudur?” diye sordu.

Polisler ile ilgili olarak inceleme ve soruşturma başlatılıp başlatılmadığını da soran Tanrıkulu, Sedat Tarlacı’nın hangi gerekçeyle gözaltına alındığının açıklanmasını istedi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Londra saldırısına dünyadan tepkiler

SONRAKİ HABER

Rabia Naz ve diğer çocuk ölümlerinin araştırılması önergesi TBMM'de kabul edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa