07 Temmuz 2012 09:20

Askeri operasyonlar can alıyor

Van’ın Bahçesaray ilçesine bağlı Lican köyünde HPG'liler ile askerler arasında çatışma çıktı. Çatışmada 2 korucu yaşamını yitirirken bir uzman çavuş yaralandı. Dersim’de ise yol kesen HPG’liler 4 tır ve 2 kamyonu ateşe verdi.Van’ın Bahçesaray ilçesine bağlı Lican köyü

Askeri operasyonlar can alıyor
Paylaş

Van’ın Bahçesaray ilçesine bağlı Lican köyünde HPG'liler ile askerler arasında çatışma çıktı. Çatışmada 2 korucu yaşamını yitirirken bir uzman çavuş yaralandı. Dersim’de ise yol kesen HPG’liler 4 tır ve 2 kamyonu ateşe verdi.

Van’ın Bahçesaray ilçesine bağlı Lican köyünde operasyona çıkan askerler ve korucular ile HPG’liler arasında çatışma çıktı. Çatışmada 2 korucu yaşamını yitirirken 1 uzman çavuş ise yaralandı. Yaralılar Bahçesaray Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Çatışma yoğun bir şekilde sürerken bölgeye yeni askeri birlikler gönderildi.

Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen yaptığı açıklamada, Dersim-Pülümür karayolundan geçiş yapan askeri konvoya, Uzuntarla mevkisinde roketatarlı saldırı düzenlendiğini belirtti. Taşkesen, roketatarlardan birinin yola düştüğünü ve ardından kontrollü bir şekilde patlatıldığını belirterek, saldırıda ölen ya da yaralananı olmadığını belirtti.

Dün akşam saatlerinde Dersim-Pülümür- Erzincan Karayolu; merkeze bağlı Alacık köyü civarında kesen HPG’liler araçları durdurdu. Durdurulan araçları yola çapraz park ederek yolu trafiğe kapatan HPG’liler , 4 tır ve 1 tankeri sürücülerini indirdikten sonra ateşe vererek yaktı. Olayın ardından yol trafiğe kapatıldı. Sabah saatlerinde ise Skorsky helikopterin uçuş yaptığı bölgeye askere operasyonun başlatıldığı bildirildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İzmir Büyükşehir Belediyesi davasında 17 tahliye

SONRAKİ HABER

Selde ölü sayısı 12 oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...