03 Haziran 2017 18:43

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'ya Gezi tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gezi direnişinin 4. yıl dönümünü kutlayan Kemal Kılıçdaroğlu'ya tepki gösterdi.

Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD Genel Kurulu'nda konuştu. Haliç Kongre Merkezi'ndeki  genel kurulda konuşan Erdoğan, Suriye'deki operasyonlara değindi, Gezi direnişini hedefe almaya devam etti.

Amerika gerek Rusya ile yapılan görüşmeler neticesinde gelişmeleri izleme noktasına geldiklerini belirten Erdoğan, "Rakka'da DEAŞ terör örgütü var. Şu anda ABD, iki terör örgütüyle, bunun birisi siyasi ayak, birisi eylem ayağı, yani PYD, YPG... 'Ben' diyor, 'YPG ile Rakka'yı halledeceğim'. Biz kendilerine birçok şeyleri anlattık. Bunları tekrar burada anlatmaya gerek yok, 'Peki halledeceksen buyurun hallet' dedik, hayırlı olsun 'Ama şunu da bilmenizi istiyoruz' dedik. 'Eğer Suriye'nin kuzeyinden ülkemize herhangi bir taciz olacak olursa o zaman da artık biz bundan sonra kimseyle bu konuları görüşmeyiz, kararımızı kendimiz veririz, nasıl Cerablus'ta, Rai'de, Bab'da göbeğimizi kestik, adımı attıysak bundan sonra da adımı atarız' dedik" diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU'YA GEZİ TEPKİSİ

Konuşmasında Gezi direnişi ilgili tweetleri nedeniyle  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yu eleştiren Erdoğan şunları söyledi:

"Ana muhalefetin başındaki zat tweet atıyor, herhalde birçok kardeşim o tweetleri okumuştur. Ne diyor o tweette? Çok enteresan. 'Dördüncü yıl dönümünü kutladığımız Gezi olaylarında hak ve özgürlük mücadelesi verenleri minnetle anıyorum.' diyor. Bu nasıl hak ve özgürlük mücadelesi ya? Yani bir şehri yakacaksınız, yıkacaksınız, polislerimizi şehit edeceksiniz, cam, çerçeve her şeyi indireceksiniz ve buna hak ve özgürlük mücadelesi diyeceksiniz. Size ne yapıldı ki hak ve özgürlük mücadelesi veriyorsunuz? Hak ve özgürlük mücadelesini vermek, Yeşilköy Havalimanından kaçarak Bakırköy Belediye Başkanının evine sığınmak mıdır?" (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Lüleburgaz'da sokaklar göle döndü

SONRAKİ HABER

Doğa Koleji ile ilgili beklenen açıklama gelmedi, veliler okulun önüne akın etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa