03 Haziran 2017 15:48

İzmir'de OHAL ve KHK’lere karşı eylem: İşimizi istiyoruz

KESK İzmir Şubeler Platformu, OHAL'in kaldırılması, KHK'lerin geri çekilmesi ve ihraç edilenlerin işlerine dönmesi için oturma eylemi yaptı.

Paylaş

KESK İzmir Şubeler Platformu, OHAL’in kaldırılması, KHK’lerin geri çekilmesi, ihraç edilen KESK’lilerin geri dönmesi, sürgün, soruşturma ve cezaların son bulması talepleri ile Buca Forbes Caddesi girişinde oturma eylemi ve basın açıklaması yaptı.

“Baskılar bizi yıldıramaz”,“Direne direne kazanacağız”, “Kahrolsun KHK diktatörlüğü” sloganlarının atıldığı eylemde, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın serbest bırakılması istendi.

Kamu emekçileri ayrıca, Şişecam grevinin yasaklanması ile kıdem tazminatının fona devredilmesi girişimine de tepki gösterdi.
KESK adına açıklama yapan BTS İzmir Şube Başkanı Bülent Çuhadar, Türkiye genelinde, 3289, İzmir’de 113 kamu emekçisinin, AKP’nin yargısız infazı ile işinden, ekmeğinden edildiğini belirtti.

Açıkça bir suç iddiası ortaya konulmadan, soruşturma ve yargılama yapılmadan işlerinden atıldıklarını ifade eden Çuhadar, “OHAL hukuksuzluğuna sığınan Hükümet bizi açlıkla işsizlikle terbiye etmeye çalışıyor, işlerimize geri dönme taleplerimiz dikkate alınmıyor” dedi.

Çuhadar, “Bağımsız yargı istiyoruz, demokratik, laik, barış ve huzur içinde bir ülke istiyoruz. Güç verir, mücadelemize desteğinizi büyütürseniz, işimize geri döneriz. Bu ülkeyi asla karanlığa, tek parti rejimine teslim etmeyeceğiz” dedi. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

'Hasta mahpus Nihat Baymış serbest bırakılsın'

SONRAKİ HABER

Emniyet Genel Müdürü değiştirildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa