CHP Emek Büroları, kıdem tazminatı çalıştayı düzenliyor

CHP Emek Büroları, kıdem tazminatı çalıştayı düzenliyor

Cumhuriyet Halk Partisi Emek Büroları, 5 Haziran Pazartesi günü Ankara'da 'Kıdem Tazminatı Çalıştayı' düzenleyecek.

Cumhuriyet Halk Partisi İşçi Sendikaları ve Sivil Toplum Kuruluşlarından sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına bağlı olarak kurulan Emek Büroları, kıdem tazminatının fona devredilmesi planının yeniden gündeme gelmesi üzerine 5 Haziran Pazartesi günü Ankara'da "Kıdem Tazminatı Çalıştayı" düzenleyecek. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ve 35 sendika genel başkanının katılacağı çalıştayda toplam 55 kurumdan temsilciler yer alacak. Çalıştayda, Türkiye'nin önde gelen akademisyenleri ve gazetecileri ile kurumlardan katılacak uzmanlar da yer alacak.

Genel Başkan Yardımcısı ve Emek Büroları Koordinatörü Veli Ağbaba, hükümete örnek olacaklarını belirterek "Ana muhalefet partisi olarak bu çalıştayı düzenliyoruz. Aslında hükümetin yapması gerekeni biz yapıyoruz. Her kesimden, hem işçilerden hem işverenlerden görüşler alarak bir sonuç ortaya çıkaracağız" ifadelerini kullandı. Böyle kapsamlı değişikliklerin tarafların görüşlerini alarak oluşturulması gerektiğini belirten Ağbaba, "Bu çalıştaydan çıkacak sonucu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile görüşerek hükümete ileteceğiz" dedi. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net

2 yorum yapılmış

  1. tolğa 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    kamu işçilerin toplu iş sözleşmesi biteli 6 ay oldu hala ses yok biz 60 tl yevmi alıyoruz aynı işi yapan arkadaşımız 160 tl aylık 2000tl diğeri 4000 tl satıldımı bu sendikalar hiç ses yok yarın öbürgünde istedik vermediler denecek basından medyadan sendikalardan ses yok hükümetin zaten işine geliyor

  2. Tuncay yıldırım 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Çalıştay nerede saat kaçta sayın editör. Böylesi bir haberde yerin olmaması hayret.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.