03 Haziran 2017 12:20

Mukavemet Dergi, Haziran sayısıyla raflardaki yerini aldı

Aylık yayınlanan Mukavemet Dergi, 'Beşinci Günün Şafağında: Umut' kapağını taşıyan Haziran sayısıyla bayilerdeki yerini aldı.

Paylaş

İlk üç sayısında sırasıyla korku, öfke ve cesaret dosyalarını işleyen Mukavemet Dergi, “Beşinci Günün Şafağında: Umut” kapağıyla Haziran sayısında "Umut" dosyasını sayfalarına taşıdı.

Aylık olarak yayınlanan Mukavemet’in Haziran sayısında; aradan 4 yıl geçse de mizahıyla, siyaset yapma biçimiyle, geriye bıraktığı umut bakiyesiyle hayatımızdaki yerini koruyan Gezi Direnişi’ni; Ateş İlyas Başsoy, Levent Üzümcü ve Komşu Kapısı’ndan Tolga Bektaş değerlendiriyor.

Siyaset Meclisi sayfalarında Erdoğan’ın Trump ile görüşmesini, siyasal İslamcıların 1950’lerden günümüze kadar ABD ile olan ilişkileriyle birlikte ele alan Mukavemet, yazar Tayfun Atay’la yaptığı “Amerikan Türkçesiyle yazılmış bir Müslümanlık” başlıklı söyleşiye ve Mete Kaan Kaynar, Behlül Özkan, Hakan Güneş ve Faik Bulut gibi isimlerin görüşlerine yer veriyor. Siyaset sayfalarında ayrıca Can Atalay referandum sonrasında solda birleşik bir zemin ihtiyacına değinirken akademisyen Deniz Yıldırım, Erdoğan’ın genel başkanlık koltuğuna tekrar oturduğu AKP Kongresine dair notlar aktarıyor.

YAZARLAR 03-11 HAZİRAN’DA 9. KADIKÖY KİTAP GÜNLERİNDE

Mukavemet’in Haziran sayısında, 15-16 Haziran İşçi Direnişi’nde direnişi bastırmak için görevlendirilen bir teğmen olan Atilla Özsever, o günleri anlatıyor. Melda Onur ise Havana’nın 1 Mayıs’ını "Küba’dan Mukavemet" sayfalarına yansıtıyor. Bu sayıda ayrıca İdil Engindeniz Şahan’ın Türkiye’de 25. yılına giren Onur Haftası’nın dünü ve bugününü, Tarkan Kaynar’ın trend bir kentli söylem olarak Ege’ye göçme fikrini, Mustafa Kara’nın ölüm yıldönümlerinde Nazım Hikmet ve Ahmed Arif’in dizelerindeki umut hissini, Akif Kara’nın Ömer Lütfi Akad imzasıyla iç göç sorununa farklı bir yaklaşım getiren Diyet filmini ve M. Emir Uslu’nun İngiltere seçimlerinde Corbyn’in liderliğini yaptığı İşçi Partisi’nin şansını değerlendirdiği yazılar okuyucuyla paylaşılıyor. 

Murat Beşer, Tunay Bayrak ve Çiğdem Usta da yazı dizileriyle Mukavemet'in Haziran sayısında.

Mukavemet Dergi’nin Haziran sayısı tüm Türkiye’deki gazete bayilerinde ve kitabevlerinde yer alırken derginin yazarları ve okurları 03-11 Haziran tarihleri arasında 9. Kadıköy Kitap Günlerinde de bir araya gelecek. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Van’da kayyım mağduru taşeron işçiler işini istiyor

SONRAKİ HABER

Davutoğlu yayını sonrası Yavuz Oğhan’ın iki programına son verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa