03 Haziran 2017 08:46

Yeni Akit'in öldürülen yayın yönetmeninin kızı konuştu

Öldürülen Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel'in kızı Esma Karanfil, cinayet zanlısı eşi Cemil Karanfil için 'Para onu değiştirdi' dedi.

Paylaş

İstanbul'un Başakşehir ilçesinde geçen pazartesi günü, Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel, damadı Cemil Karanfil tarafından öldürülmüştü. Daha önce şiddet uyguladığı eşi Esma Karanfil’i de yaralayan Cemil Karanfil, cinayetin ardından kaçmıştı.

Habertürk'ten Mustafa Şekeroğlu'nun haberine göre asayiş ekipleri, arabasını bıraktıktan sonra motosikletle kaçtığı tespit edilen katil zanlısını yakalayabilmek için güvenlik kameralarının kaydettiği görüntüleri inceledi. Yapılan çalışmalarda zanlının olay günü üzerinde 20 bin lira para olduğu belirlendi. Polis, zanlının saklanabileceği düşünülen 18 ayrı adrese baskın düzenledi. Baskınlarda bulunamayan katil zanlısının yakalanmasının an meselesi olduğu belirtildi.

Hastaneye kaldırılan ve yoğun bakıma alınan Esma Karanfil önceki gün gözlerini açtı. Biraz kendine gelen Esma Karanfil, yakınlarına babasının durumunu sordu. Olayla ilgili soruşturma yürüten polis, henüz tam iyileşemeyen Esma Karanfil'den olayla ilgili bilgi aldı.

Polise, eve gelen eşinin kendisine tekrar saldıracağından korkması üzerine babasını çağırdığını söyleyen Esma Karanfil, “Babam eve geldi. Tartışma yaşandı. Bıçakla saldırdı. Nereye kaçmış olabileceğini bilmiyorum. Ama Cemil, para kazandıktan sonra çok değişti” dedi.

Esma Karanfil'in henüz tam iyileşemediği için resmi ifadesinin alınamadığı belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

PAÜ Rektörü, eşini üniversiteye sekreter olarak atadı

SONRAKİ HABER

İstanbul'da 'sürücüsüz metro' kullanılacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...