03 Haziran 2017 06:13

Emekliliğe cevaptır!

Gebze'den bir metal işçisi, Bakan Müezzinoğlu'nun 'emeklilik yaşını yükseltmeliyiz' söylemlerine cevabını yazdı.

Paylaş

Metal işçisi 
Gebze

Merhaba kardeşler...

Emekli yaşı 72 olsun demiş, Müezinoğlu. Yememiş içmemiş, uyuyamamış, uykuları bölünmüş beyimizin, hesap etmiş: “Gelişmiş ülkelerde ortalama emeklilik yaşı 72, bizde yeni 52 oldu. Onlar emeklisine 17 yıl maaş öderken biz 27 yıl ödüyoruz. Bu doğru değil. Bu sistemi sürdüremeyiz, yaşı yükseltmeye çalışıyoruz” demiş..

Türkiye’de ortalama insan ömrü 65-70 arası, demek oluyor ki, sedyeyle işe götürülüp getirilecek işçi. Sahi ben o zaman prostat olacağım, torbamı kimseye vermem, illa ki, Müezinoğlu taşısın. 

Aynı Müezinoğlu Mecliste olduğu için süper emekli oluyor. Emekli maaşının da bir aylığı benim bir yıllık kazancımdan fazla.

Ben greve çıkınca “Hain, terörist, bölücü” diyecek! 

Ben az sesimi yükselttiğimde TOMA’sını kolluk güçlerini gönderecek üstüme, bıyık altından gülecek, ellerini ovacak, “Oh olsun, yesinler birbirini” diyecek!

Hani bu memleketin hepsini de versek doymayacaklar, ağızlarından yalanı eksik etmeyecekler. 

Hemen köpürecek kızacak Avrupa diyecekler.

Avrupa’da, mesela Almanya’da asgari ücret 5 bin avronun üstünde. Biz Çin grubundan da geriye gidiyoruz. Sendikalar suskun her zamanki gibi de susup bakacaklar. Mesela bir işçinin yıllık izni bir ay... Avrupa’daki bir işçi eti sofrasından eksik etmeyecek, biz de kırk günlük civcivi yiyeceğiz, “Oh ne tavuktu be” diyeceğiz.

Benim bir teklifim var, madem emeklilik yaşını 72 yapıyorlar, kıdem tazminatımızı elimizden alıyorlar, kapatalım kapıları evde oturalım, milletvekilleri gidip çalışsın, sendika ağalarıyla... 

Bilmiyorum ki, YSK’yi mi göreve çağırsak ne’tsek?

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bizi daha nereye kadar kandıracaksınız!

SONRAKİ HABER

Tatlıcıya silahlı saldırı: 6 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...