Emekliliğe cevaptır!

Emekliliğe cevaptır!

Gebze'den bir metal işçisi, Bakan Müezzinoğlu'nun 'emeklilik yaşını yükseltmeliyiz' söylemlerine cevabını yazdı.

Metal işçisi 
Gebze

Merhaba kardeşler...

Emekli yaşı 72 olsun demiş, Müezinoğlu. Yememiş içmemiş, uyuyamamış, uykuları bölünmüş beyimizin, hesap etmiş: “Gelişmiş ülkelerde ortalama emeklilik yaşı 72, bizde yeni 52 oldu. Onlar emeklisine 17 yıl maaş öderken biz 27 yıl ödüyoruz. Bu doğru değil. Bu sistemi sürdüremeyiz, yaşı yükseltmeye çalışıyoruz” demiş..

Türkiye’de ortalama insan ömrü 65-70 arası, demek oluyor ki, sedyeyle işe götürülüp getirilecek işçi. Sahi ben o zaman prostat olacağım, torbamı kimseye vermem, illa ki, Müezinoğlu taşısın. 

Aynı Müezinoğlu Mecliste olduğu için süper emekli oluyor. Emekli maaşının da bir aylığı benim bir yıllık kazancımdan fazla.

Ben greve çıkınca “Hain, terörist, bölücü” diyecek! 

Ben az sesimi yükselttiğimde TOMA’sını kolluk güçlerini gönderecek üstüme, bıyık altından gülecek, ellerini ovacak, “Oh olsun, yesinler birbirini” diyecek!

Hani bu memleketin hepsini de versek doymayacaklar, ağızlarından yalanı eksik etmeyecekler. 

Hemen köpürecek kızacak Avrupa diyecekler.

Avrupa’da, mesela Almanya’da asgari ücret 5 bin avronun üstünde. Biz Çin grubundan da geriye gidiyoruz. Sendikalar suskun her zamanki gibi de susup bakacaklar. Mesela bir işçinin yıllık izni bir ay... Avrupa’daki bir işçi eti sofrasından eksik etmeyecek, biz de kırk günlük civcivi yiyeceğiz, “Oh ne tavuktu be” diyeceğiz.

Benim bir teklifim var, madem emeklilik yaşını 72 yapıyorlar, kıdem tazminatımızı elimizden alıyorlar, kapatalım kapıları evde oturalım, milletvekilleri gidip çalışsın, sendika ağalarıyla... 

Bilmiyorum ki, YSK’yi mi göreve çağırsak ne’tsek?

Son Düzenlenme Tarihi: 03 Haziran 2017 06:17
www.evrensel.net
ETİKETLER emeklilikGebze

5 yorum yapılmış

 1. Hüseyin Polat 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  Ne demek oluyor Avrupa ile bizi bir kıyas tutarsınız o zaman Avrupa daki işçi ile memurun hatta siyasetçilerin dahi arasındaki maaş farkını bizede yansıtsınlar artı yaşam koşullarını o zaman ( gelenek ve inanç yaşamını katmıyorum) kabul edelim ne dersiniz ?

 2. Hasan 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  Yazık bu çalışan insana 50 tonluk tankın önüne yatan bir milletiz zaten emeklinin aldığı neki yazık sayın bakanım saygılarımla

 3. İlo erd 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  Adam haklı arkadaşlar

 4. Ahmet aslan batmanlı 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  Bende bi inşaat işçisiyim.

  Sabah 7 de işe çıkıyoruz akşam 6 e kadar ful tempo çalışıyoruz gurbetciyiz 6 aydır memleketime gidemiyorum pazar izinleri yok bu bahsettiğim sistem Türkiyede ki iş sistemi ve aylık aldığım maaş 1404 tl askeri ucret. Elektrikmi ödiyeceğiz doğalgazmı. mutfak erzağımı. Öğrencimi okutalım bu para neye yetecek cocuklar ne giyiecekler nasıl arkadaşlrn içine çıkacaklar bayramdan bayrama eldıkları elbiseyle bu adalet değil reziliktir. Muezinoğlu efendim diyo emeklilik 72 ooo harikaymış şimdiye kadar 52 ordudaydı emklilik şimdide emekliliği batmanamı taşıyorsunuz. O taşımayı iş sektörunu bamana taşı emekliliği 53 rizeye taşı sayın bakan ben 1 sene çalışıyorum benim irademle benim koltuğa oturan vekil 1 ayda kazaniyor o parayı hani adalet . Darbeleri biz fakır insanlar engelledik 1 ay boyunca gece gündüz yatmadık meydanlarda demokrası mitingini yaptk. Zenginlerde efendim bankalara koştular paralarını çekmeye. Ondan sonra biz adaletli bi ülkeyiz diyorsunuz reis den başka adaletli bakan vekil ve ust yönetiçiler bulamadık bulamiyacağız saygılar

 5. Metin 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  Emekliye 50 lira zam verince 6 ay önceden zam var diyorlar sanki büyük para veriyorlar birde abartıyorlar kendileride parsayı götürüyorlar

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.