03 Haziran 2017 05:34

Adıyaman’da esnaf, atık su bedelinden şikayetçi

Adıyaman'da esnaf, su faturasının neredeyse yarısını oluşturan atık su bedelinden şikayetçi.

Paylaş

Serhad BUĞDAYCI
Adıyaman

Adıyaman'da esnaf, atık su bedelinden şikayetçi. Belediyenin yaklaşık 3 aydır devam ettirdiği atık su bedeli tutarları neredeyse toplam fatura tutarlarının yarısına yaklaştı. Esnaf, bu ücretlerin düşürülmesini istiyor. 

Adıyaman Filistin Caddesi üzerinde çay ocağı işleten Ömer Dikici, atık su bedellerinin her geçen gün arttığını ifade ederek, su faturalarından şikayet etti. Dikici, “Uzun zamandır esnaflık yapıyorum böyle bir şey görmedim. Ödediğimiz vergiler yetmezmiş gibi bir de yenisi ekleniyor. Ben esnaf olarak vergimi düzenli öderim, vergi ödenekten de kaçmam. Ama bu sabah gördüğüm su faturası beni şok etti” dedi.

Faturadaki meblağın her ay artarak yükselmesi üzerine Adıyaman Belediyesi Beyaz Masa’yı aradığını ifade eden Dikici, ilginç bir yanıt verildiğini söyledi. Dikici, “Aradım durumu kendilerine izah ettim. Alınan verginin neden yüksek olduğunu söyledim. Aldığım cevap şaka gibiydi ve bana şu söylendi: ‘Gerçekten çok yüksekmiş. Bize de aynı şekilde yüksek geldi bu fatura...’ Dikici, “Geçen ay ödediğim sadece atık su bedeli 18 TL iken bu ay 49 TL’ye çıktı. Bu şekilde yüksek vergiler devam ederse dükkanı kapatmayı düşünüyorum. Eğer vergi alınacaksa bu verginin sabit ve küçük esnafı etkilememesi gereken ücretler olması lazım. Bu ücretlerin düşürülmesini istiyoruz”dedi.

ÖNCEKİ HABER

Avrupa Merkel’in sözlerini tartışıyor

SONRAKİ HABER

Emek ve Demokrasi Güçlerinden iki çocuğun öldüğü patlama ile ilgili açıklama

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa