02 Haziran 2017 23:01

Ramazanın ilk günü zehirlenen 19 işçi halen hastanede

Ramazan’ın ilk günü fabrikada yedikleri yemek nedeniyle zehirlenen 19 Nuh Çimento işçisi hala hastanede tedavi görüyor.

Paylaş

Hasret Gültekin Kozan
Kocaeli

Ramazanın ilk gününde fabrikada yedikleri yemek sonrası gıda zehirlenmesi yaşayan Nuh Çimento işçilerinden 19’u halen gözetim altında tutuluyor. Nuh Çimento’da örgütlü olan Türk-İş’e bağlı Çimse-İş Sendikası Eskişehir Yunus Emre Şube Başkanı Yalçın Özgür, işçileri ziyaret etti.

Ramazanın ilk günü 16.00-00.00 vardiyasında çalışan işçilere iddialara göre fabrikada yapılan ve bir önceki günden kalan yemek yedirildi. Evlerine gittiklerinde rahatsızlanan çok sayıda işçi Derince Araştırma Hastanesi ve Körfez Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kimisinin ayakta tedavi edildiği işçilerden 19’u bugün özel bir hastaneye sevk edildi.

‘KESİN BİR ŞEY DİYEMİYORUZ’

Telefonla ulaştığımız sendika baş temsilcisi İsmail Çakır, işçilerin gözetim altında tutulduğunu belirterek, “Net bir şey çıkmadı, yemek örnekleri tahlile gönderildi, kesin bir şey söylememiz doğru değil. Doktorlar da gıda zehirlenmesi diyemiyor, şu an gözetim altındalar, bir şey dersek karşı tarafı mağdur etmiş oluruz” dedi.

Eskişehir Yunus Emre Şube Başkanı Yalçın Özgür’ün Kocaeli’ye geldiğini sorduğumuz Çakır, “İş kazası oldu geçtiğimiz günlerde, Eskişehir Şube başkanımız onu ziyarete geldi, gelmişken diğer arkadaşlarımızı da gördü. Durumları iyi, yanlarından geldim şimdi. Sonuçların çıkmasını bekliyoruz, ona göre gerekli adli şeyler yapılır” ifadelerini kullandı.

İŞÇİLERDEN BİRİ AMBULANS İLE TAŞINDI!

Yattıkları hastanelerden özel bir hastaneye sevk edilen işçilerden biri ambulans ile nakledilirken, Çimse-İş Eskişehir Yunus Emre Şube başkanı Yalçın Özgür, geçtiğimiz Pazar günü yaşanan iş kazası sonucu yaralanan başka bir işçiyi hastanede ziyaret etti.

Sendikanın internet sitesinde bir fotoğrafla birlikte “Eskişehir Yunus Emre Şubemize bağlı iş yerlerimizden olan Nuh Çimento Fabrikasında çalışan Erkan Oskay geçirdiği kaza sonucunda hastanede tedavi altına alında. Şube Başkanımız Yalçın Özgür hastanede bir ziyaret gerçekleştirerek geçmiş olsun dileklerini sundu” yazıldı.

Şube başkanı bu ziyaretin ardından zehirlenen işçileri de ziyaret etti. (Kocaeli/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İzmir'de 'yeryüzü sofrası' kuruldu

SONRAKİ HABER

Kastamonu'da silahlı kavga: 2 ölü, 3 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...