Eyüp'te okulun kapatılma kararına protesto

İstanbul Eyüp’te okullarının kapatılacağını öğrenen öğrenci ve veliler eylem yaptı.

02 Haziran 2017 20:53
Paylaş

İstanbul Eyüp Çırçır Mahallesi'nde bulunan Şehit Murat Taş İlkokulu'nun kapatılacağı ve bir sonraki eğitim-öğretim yılında sınıfların bölünerek farklı okullara dağıtılacağı öğrenci velilerine bildirildi.

Okullarının kapatılmasını istemeyen öğrenci ve veliler, saat 17.30'da okul önünde toplanarak durumu protesto etti. Öğrenci ve veliler ‘Okulumuzu istiyoruz’ sloganları atarak alkışlı protesto yaptı.

Duruma tepki gösteren velilerden Neslihan Dilek, “Okulumuz 4 yıl önce açıldı. Şu anada toplamda bin 200 öğrencisi var. Milli Eğitim Bakanlığı kendine göre sebeplerle bu okulu kapattı. Buradaki öğrencileri öğretmenleriyle birlikte başka bir okula göndereceklerini, ikili eğitim-öğretim sisteminde devam edeceklerini söylediler. İki gün önce de tam gün eğitime geçileceğini ve buradaki öğrencilerin parça parça 60 kişilik sınıfları olan başka okullara göndereceklerini söylediler. Bizim istediğimiz öğretmenimizle beraber, sınıflar parçalanmadan aynı şekilde çocuklarımızın eğitimine devam etmesi. Çünkü çocuklarımızın mezuniyetine sadece 1 yıl kaldı. Okulumuzu geri versinler” dedi.

Velilerden Serpil Budak da, "Okulumuz kapatıldı. Öğretmenlerimizden ayrılacağımız söylendi, biz bunu istemiyoruz. Bu bölgede servis parası verecek kimse de yok. Bu okulun taşınmasını istemiyoruz. Sonuna kadar burada olup eylemlerimize devam edeceğiz” dedi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İsimsiz ihbar davası ertelendi

SONRAKİ HABER

Irak'ta hükümeti protesto eden halk yolları kapattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...