Cebeci'de 'oruç tutmuyorsunuz' saldırısı

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nde bir grup 'Ramazanda yemek yiyemezsiniz' diyerek öğrencilere saldırdı. 33 öğrenci gözaltına alındı.

02 Haziran 2017 15:27
Paylaş

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nde “ramazanda burada yemek yiyemezsiniz” denilerek öğrencilere saldırıldı.

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nde 100 kişilik grup kampüs içerisinde yer alan kantin ve kafeteryalara gelerek, buradaki öğrencilere  "Ramazanda burada yemek yiyemezsiniz" dedi. Bu sözden sonra kafeterya ve kantinde oturan öğrencilere saldırdı. Saldırı sırasında grup öğrencilere taş atıp sopayla vururken, tekbir getirdi.

Öğrenciler saldırıdan kaçarken,  İletişim Fakültesi'ne (İLEF) sığındı. Daha sonra grup İLEF'e de saldırı düzenleyerek fakülte girişindeki camları kırdı. Fakülteye sığınan öğrenciler mahsur durumda. Öğrencilerden öğrenilen bilgilere göre Ankara Emniyet Müdürlüğü ve Ankara Valiliği telefonla arandı. Yapılan görüşmede emniyetten yetkililerin “Bunlar çapulcu zaten müdahale ediyoruz” dediği ileri sürüldü.

Görüşmenin ardından polis fakülte önüne gelerek,  saldırgan grubu engellenmeye çalıştı. Polis gelince saldırgan gruptakiler dağılırken, saldırıya uğrayan öğrenciler arasında yaralananlar oldu.

Olaylar sonrasında  İLEF binasında ağır hasarlar oluştu. Yaralı 3 öğrenci ambulansla hastaneye kaldırılırken; saldırıya uğrayan 33 öğrenci de gözaltına alındı. Gözaltına alınan öğrenciler Demir Yolları Hastanesi'ne götürüldü. Kampüsteki sınavların ise iptal edildiği öğrenildi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Tarihi kaleye üç hilal yazılaması

SONRAKİ HABER

TGS: Hürriyet’te yetki aldığımız halde belge verilmedi, mücadeleden vazgeçmeyeceğiz 

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa