02 Haziran 2017 15:18

Marmara Üniversitesinden taciz açıklaması

Marmara Üniversitesi Rektörlüğü, taciz iddialarıyla ilgili açıklama yaptı: Üniversitemizin kontrolü dışındaki bir yer...

Paylaş

Marmara Üniversitesi Rektörlüğü, taciz iddialarıyla ilgili açıklama yaptı: Üniversitemizin kontrolü dışındaki bir yer...

Marmara Üniversitesi Rektörlüğü, taciz iddiasıyla ilgili 30 Mayıs tarihi itibariyle ikinci bir soruşturmacı görevlendirildiğini açıkladı. Rektörlük, öğrencinin şikayeti üzerine savcılık tarafından da soruşturma yürütüldüğünü bildirdi. Öğrenciler ise okul yönetimi tarafından ciddiye alınmadıklarını ve ‘Yeterli delil yok’ denilerek geri çevrildiklerini söylüyorlar. 

Kadın öğrencilerin yaptığı protestoyla gündeme gelen taciz iddiasıyla ilgili Marmara Üniversitesi Rektörlüğünün yeni açıklamasında “Şikayete konu olan mekan üniversitemize ait olmayan, üniversitemizin kontrolü dışındaki bir yerdir. 20 Nisan 2017 tarihinde şikayet başvurusunun yapılmasıyla birlikte, Rektörlüğümüz tarafından idari süreçler tamamlanarak 26 Nisan 2017 tarihinde soruşturmacı tayin edilmiştir.  Soruşturma için gerekli evraklar ve bilgiler sekiz farklı birimden ve soruşturmaya konu kişilerden temin edildikten sonra, şikayet eden öğrencinin olayla ilgili ifadesi 02 Mayıs 2017 tarihinde alınmıştır. Şikayet eden öğrenci, Rektörlüğümüze başvurmadan önce 10 Mart ve 27 Nisan 2017 tarihlerinde İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına müracaat ederek ifade vermiş olup, olay hakkında yargı süreci devam etmektedir.” denildi.

‘RAPORLA İLGİMİZ YOK’

“Rektörlüğümüz olayın tüm boyutlarıyla soruşturularak açığa kavuşturulması için 30 Mayıs 2017 tarihinde ikinci bir soruşturmacı görevlendirmiştir” bilgisine yer verilen açıklamada, “Olayın bağlantılı olduğu Mizah Kulübü de 30 Mayıs 2017 tarihinde kapatılmıştır. Medyaya yansıyan bilgilerin önemli bir kısmı, başka bir kurum tarafından düzenlenen raporun içeriği ile ilgili olup, söz konusu raporla üniversitemizin herhangi bir ilişkisi yoktur. Diğer taciz olayına dair şikayet de aynı hassasiyetle soruşturulmaktadır” denildi. (İstanbul/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Psikotik bozukluk’ tanısı konulan hasta tutukluya rapor yok

SONRAKİ HABER

Köpeğe işkenceye 3 yıla kadar hapis istemi 

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...