İZSU, 5 gündür boşa akan şebeke suyuna müdahale etmiyor

İzmir Karşıyaka'da patlayan şebeke suyu borusuna İZSU müdahale etmiyor, pazar günü patlayan borudan 5 gündür akan su boşa gidiyor.

02 Haziran 2017 13:20
Paylaş

İzmir'in Karşıyaka İlçesi'nde, şebeke suyunun geçtiği boruda meydana gelen patlak nedeniyle suyun beş gündür boşa aktığını söyleyen vatandaşlar, yetkililerin duyarsız kaldığını belirterek tepki gösterdi.

Karşıyaka'da Arabacılar Sokağı olarak bilinen 1690 Sokak'ta bir apartmanın girişindeki şebeke suyunun geçtiği boru geçen pazar günü patladı. Suyun boşa aktığını gören vatandaşlar durumu yetkililere bildirdi. Fakat pazar gününden bu yana arızayla ilgilenen olmadı. Cadde üzerindeki esnaftan 52 yaşındaki Hüseyin Keçkiç, "Bu boru pazar gününden bu yana patlak. O kadar su boşa akıyor. Belediyeyi, İZSU'yu aradım ama kimse ilgilenmiyor. Beş gündür arıyorum, sürekli 'not aldık geleceğiz' diyorlar. Ama gelen giden yok. Ben Buca'da yaşıyorum. Geçtiğimiz günlerde 3 gün susuz kaldık. Günahtır bu boşa akıyor ve akan su binanın temeline akıyor. Bina yıkılacak diye korkuyoruz" dedi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Adana'da isimsiz ihbar davası başladı

SONRAKİ HABER

İncirlik Üssü'nün ABD'li komutanı değişti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...