Karayolları işçilerinden cam işçilerine destek 

Ankara’daki Karayolları işçileri bir araya gelerek cam işçileriyle dayanışma mesajlarını paylaştılar.

02 Haziran 2017 11:17
Paylaş

Ankara’daki Karayolları işçileri bir araya gelerek cam işçileriyle dayanışma mesajılarını paylaştılar. İşçilerden Şaban Çekil, “Onların mücadelesi hepimizin mücadelesidir” diye konuştu.

Ankara'da Karayolları genel müdürlüğünde çalışan işçiler grevleri bakanlar kurulu kararıyla engellenen cam işçileriyle dayanışmak için bir araya geldi. “Şişecam işçileri yalnız değildir” dövizleri hazırlayan işçiler, “Al, al, al, çal çal çal, Şişecam zammını al başına çal” sloganları atttılar. 

Gazetemize konuşan işçilerden Şaban Çekil, işçilerin grev ahkkı söz konusu olduğunda sürekli milli güvenlik bahanesiyle yasaklar getirildiğini söyledi. İşçiler için bir milli güvenlik tehditi varsa onun da özelleştirme olduğunu belirten Çekil, bugüne kadar yapılan ve yapılması planlanan özelleştirmelerin ülkenin milli güvenliğine tehdit oluşturduğunu söyledi. İşçilerin bu ülkenin evladı ve sahibi olduğunu ifade eden Çekil, işçilerin grev yapmasının anayasasal bir hak olduğunu vurguladı. İşçilerin anaysal haklarının engellenemeyeceğini dile getiren Çekil, “İşçilere nerede bir saldırı gelirse tüm işçilere gelmiş sayılır. Bugün camda yasaklanan grev, yarın metalde yasaklanır, her yerde yasaklanır. Onurlu cam işçilerinin direnişini selamlıyoruz. Onların mücadelesi hepimizin mücadelesidir” diye konuştu.(Ankara/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Kuzey ülkeleri başbakanlarından Trump’a çekilmeyin çağrısı

SONRAKİ HABER

Tartışma bahanesiyle sevgilisi olduğu ileri sürülen kadını öldürüp intihar etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa