01 Haziran 2017 23:53

Bakan Ağbal: Bir Mehmetçik şehit olur, bin Mehmetçik doğar

Bakan Naci Ağbal, asker ölümlerine yaklaşımını 'Bir Mehmetçik şehit olur, bin Mehmetçik doğar. Biz buna inanan insanlarız' sözleriyle açıkladı.

Paylaş

Maliye Bakanı Naci Ağbal,  Kilis'te belediye tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Kilis Valisi İsmail Çataklı, Belediye Başkanı Hasan Kara ve protokol üyelerinin katıldığı yemekten sonra konuşan Ağbal, Şırnak'ta düşen helikopterde 13 askerin hayatını kaybetmesine üzüldüğünü ifade ederek, ailelere başsağlığı diledi.

Bakan Ağbal, askerlerin hayatını kaybetmesine ilişkin yaklaşımını ise "Bir Mehmetçik şehit olur, bin Mehmetçik doğar. Biz buna inanan insanlarız." sözleriyle açıkladı. Ağbal'ın açıklaması şöyle:

"Başta Kilis olmak üzere bu bölgede yaşananlar, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaşadığımız hadiseler karşısında devlet olarak, bütün bu terör örgütleriyle sonuna kadar mücadeleyi götürmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, onun talimatlarıyla; hepimiz var gücümüzle, en son terör yuvası, en son terör inini yıkılana kadar, yok olana kadar bu mücadele devam edeceğiz. Hiçbir şekilde vazgeçmeyiz. Bir Mehmetçik şehit olur, bin Mehmetçik doğar. Biz buna inanan insanlarız. Yüreğimiz kan ağlıyor, üzülüyoruz. Ama bir taraftarda da bugünkü şehit cenazesinde katıldığım kardeşimizde gördüğüm gibi gerçekten imanlı inançlı, milletin mensubu olmakta iftihar ediyoruz." (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İklim değişikliği anlaşmasından çekilen ABD'ye tepki yağıyor

SONRAKİ HABER

Ekim ayında 41 tarım ürününün fiyatı arttı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa