01 Haziran 2017 11:05

KODA, gerçekleştirdiği forum ile dönemi kapattı

Kocaeli Üniversitesinden ihraç edilen 19 akademisyenin kurduğu Kocaeli Dayanışma Akademisi, gerçekleştirdiği forum ile ilk dönemi sonlandırdı.

Paylaş

Hasret Gültekin KOZAN
Kocaeli

Kocaeli Üniversitesinden ihraç edilen 19 akademisyenin kurduğu Kocaeli Dayanışma Akademisi (KODA), 5 Ekim 2016’dan bu yana verdiği derslere, gerçekleştirilen forum ile bu dönemlik son verdi. KODA Dr. Mehmet Fatih Traş anısına düzenlenecek yaz okulunun ardından önümüzdeki dönem derslerine devam edecek. 

OHAL sürecinde yayınlanan 672 sayılı KHK ile Kocaeli Üniversitesinden (KOÜ) ihraç edilen 19 akademisyenin oluşturduğu Kocaeli Dayanışma Akademisi, dönemin son dersini forum ile gerçekleştirdi. “Yaptıklarımızı değerlendirmek, geleceğimizi planlamak için Kocaelili dostlarımızla buluşuyoruz” başlığıyla Eğitim Sen Kocaeli Şube binasında gerçekleştirilen foruma öğrencilerin yanı sıra, siyasi parti, dernek ve çok sayıda sivil toplum örgütü de katıldı.

‘DÖRT DUVAR ARASINDA YAPILMAYACAK BİR ŞEY’

Forumda açılış konuşmasının ardından söz alan Eğitim Sen KOÜ Temsilcisi Aslı Kayhan, “Üniversitede baskılara maruz kaldık ama biz bunları birer nişan olarak ve gurur olarak taşıyoruz” dedi. Mücadelenin tüm koşullara rağmen süreceğini vurgulayan Kayhan, “KODA’nın açılışında da söylemiştim, ben bu mücadeleyi kalanlar-gidenler mücadelesi olarak görmüyorum. Çünkü geri dönülecek bir üniversitenin kamu hizmeti belki sadece o dört duvar arasında yapılmayacak bir şeydi ve öyle yapmayan akademisyenlerdik." ifadelerini kullandı.

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ethem Sarısülük, 4 yıl önce bugün vuruldu

SONRAKİ HABER

Gülistan Doku’ndu, biz döküldük: Kıyıya vuran gerçekler

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...