31 Mayıs 2017 22:23

Üyelerine destek açılaması yapan 8 KESK'liye soruşturma 

Adana’da 8 KESK üyesine ihraç edilen Yrd. Doç. Dr. Günal Kurşun'a destek verdikleri için soruşturma açıldı.

Paylaş

8 KESK üye ve yöneticisi hakkında, KHK ile ihraç edilen ardından hakkında ‘terör örgütü üyeliği’ iddiası ile yargılanan Yrd. Doç. Dr. Günal Kurşun'a destek için yaptıları basın açıklaması nedeniyle soruşturma açıldı. 

Adana 13. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanması nedeniyle Adana Adliyesi önünde yapılan basın açıklamasına katılan Eğtim Sen MYK üyesi Ahmet Karagöz, Hukuk Sekreteri, Cemil Özen, Eğtim Sen üyeleri Mehmet Akarsubaşı, Ülkü Gülşen, Münir Korkmaz, Tüm Bel Sen Şube Başkanı Mehmet Çelik, Tüm Bel Sen üyesi Güven Boğa ve BTS Şube Başkanı Tonguç Özkan, yarın Emniyet'te ifade verecek. 

‘ÜYELERİMİZE SAHİP ÇIKMA TUTUMUMUZDAN GERİ ADIM ATMAMIZ HEDEFLENİYOR’ 

Eğitim Sen Genel Kurulu'nda MYK üyeliğine seçilen Ahmet Karagöz, KESK ve Eğtim Sen'in 15 Temmuz sonrasında üyelerine yönelik gerçekleşen ihraçlar ve davalarda üyelerinin yanında durmasını bildiğini ve nağmerde muhtaç etmediğini belirterek kendilerine açılan soruşturma bu tutumlarından geri almalarının hedeflendiğini hedeflendiğini ifade etti. KESK ve Eğtim Sen'in dün olduğu gibi üyelerinin yanında olmaya devam edeceklerini dile getiren Karagöz, "Arkadaşımız yanında olmak almamız gereken en doğal tutumunuzdur.Buna yönelik soruşturma açılması gözdağı anlamına geliyor. Biz uluslararası sözleşmelerin bize verdiği hakları biz sonuna kadar kullanacağız"dedi. 

MESLEKTEŞININ IHBARI İLE HAKKINDA DAVA AÇILMIŞTI

Bir çoğu kendisi de ihraç edilen KESK’liler 22 Mayıs günü ‘FETÖ üyeliği’ suçlaması ile yargılanan Eğitim Sen üyesi Yard. Doç. Dr. Günal Kurşun'un ‘FETÖ’ ile alakası olamayacağına dikkat çekmek için duruşma öncesi basın açıklaması yapmıştı. Kurşun, Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Öğretim Üyeliği yaparken bir aynı fakülteden bir akademisyenin ihbarıyla önce KHK ile ihbar edilmiş ardından Zaman Today'sde akademik içerikli yazılar yazması gerekçe gösterilerek hakkında dava açılmıştı. (Adana/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Guterres'ten, Akıncı ve Anastasiadis'e davet

SONRAKİ HABER

Ceylanpınar'da patlama: 5 kişi yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa