31 Mayıs 2017 18:59

Eğitim-Sen’li öğretmen ders verdiği okulda gözaltına alındı

Mardin Eğitim-Sen üyesi Ahmet Ertunç ders verdiği okulda gözaltına alındı. Öğretmenler, tepki göstererek Ertunç’un serbest bırakılmasını istedi.

Paylaş

Mardin Artuklu’da bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğretmenlik yapan Eğitim-Sen üyesi Ahmet Ertunç dün öğretmenler odasında otururken polisler tarafından gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesi öğrenilemeyen Ertunç’un İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenildi. Eğitim-Sen’li öğretmenler bugün il merkezinde bulunan Karayolları Parkı’nda bir araya gelerek gözaltına tepki gösterdi. “Ahmet Ertunç derhal serbest bırakılsın sendikal faaliyet engellenemez” pankartı açan öğretmenler, Ertunç’un fotoğraflarını taşıdı. 

'ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ İTİBARSIZLAŞTIRILIYOR'

Burada açıklamada bulunan Mardin Eğitim-Sen üyesi Ergin Çetinkaya, AK Partinin demokratik eylem ve hak arayışlarını kriminalize ederek şiddetle bastırmaya çalıştığını ifade etti. Tutuklamalar ve gözaltılar ile topluma ve üyelerine gözdağı verilmeye çalıştığını söyleyen Çetinkaya, “OHAL’i kendi tek adam rejiminin taşlarını döşemek için kullanan AKP her türlü baskı ile kurumsallaşmasını sağlamlaştırmaya ve kadrolaşmaya yönelik politikalar uygulamaktadır” dedi. 

Arkadaşları Ertunç’un iletişim bilgilerinin bilinmesine rağmen ifadeye çağrılmayarak gözaltına alındığına dikkat çeken Çetinkaya, “Öğretmenlik mesleği itibarsızlaştırılıyor. Bilinmelidir ki arkadaşımız yalnız değildir. Gözaltına alınan arkadaşımız derhal serbest bırakılarak bu hukuksuzluğun bir an önce son bulmasını istiyoruz” diye konuştu. (DİHABER) 
 

ÖNCEKİ HABER

HDP TRT’yi RTÜK’e şikayet etti

SONRAKİ HABER

AB, Türkiye’nin Kıbrıs'taki faaliyetlerine karşı yaptırımları onayladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa