31 Mayıs 2017 15:54

CHP'li Gaye Usluer’den cam işçisine destek

CHP Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Gaye Usluer, Eskişehirde Şişe-Cam işçilerinin grev yasağına karşı başlattığı eyleme destek verdi. 

Paylaş

CHP Parti Meclis Üyesi ve Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Gaye Usluer, milli güvenlik gerekçesiyle grevleri ertelenen Şişe-Cam işçilerinin grev yasağına karşı başlattığı eyleme destek verdi. 

Mersin, Lüleburgaz, Gebze, Eskişehir, Bursa olmak üzere 9 ilde eylem kararı alan Kristal- İş Sendikasının eylemlerine destek sürüyor. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Paşabahçe Fabrikası’nda eylem yapan Kristal-İş Sendikası üyesi işçilere destek ziyaretinde bulunan Usluer de işçilere‘yanınızdayız’ mesajı verdi. 

Grev kararının ertelenmesine tepki gösteren Usluer, “Öyle bir dönemden geçiyoruz ki nerdeyse nefes almak yasaklanacak. Sizlerin bu haklı mücadelesine OHAL’e güvenerek ‘milli güvenlik’ gerekçe gösterilerek engel koyulması sizlerden korktuklarını gösterir. İşçiler de kendi güçlerinin farkındalar artık. Sizlerin bu onurlu mücadelesine destek olmak bizim için de bir onurdur. Sendikalı olduğu için insanlar işlerinden oluyor. Artık hem kamuda hem de özel sektörde sendikal faaliyet göstermek yürek isteyen bir iş. Hiçbir gerekçe gösterilmeksizin insanları işsizliğe ve açlığa mahkûm ediyorlar. Bir ülkede sendikalar nüfusa orantılı bir biçimde güçlenmiyorsa o ülkede demokrasiden söz edilemez. Bizler bu yürekli mücadelenizin yanındayız ve elimizden gelen desteği de vereceğiz” ifadelerini kullandı.  5 il ve 9 fabrikada süren kararlı eylemi selamladıklarını ifade eden Usluer, Eskişehir, Kırklareli, Mersin, Bursa, Gebze nerde varsa bu eylem, ya da bu eyleme yürek veren, destekleyen kim varsa hepsine selam olsun. Sizlerin haklı mücadelesini, “milli güvenlik” gerekçe gösterilerek, engellemeye çalışanlar sizin burada hep bir ağızdan attığınız sloganlardan ürkenlerdir. 

Kristal-İş Sendikası Şube Başkanı Erdal Akyazı da,  Usluer’in destek ziyaretiyle kararlı duruşlarının daha da güçlendiğini ve verdikleri mücadelelerinden geri adım atmayacaklarını dile getirerek, “ Taleplerimiz karşılanana kadar ve müzakereler masada çözülene kadar eylemlerimiz devam edecek” dedi. (HABER MERKEZİ) 
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Ankara Büyükşehir, atanan engellileri işe başlatmıyor’

SONRAKİ HABER

Irak'ta hükümeti protesto eden halk yolları kapattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...