31 Mayıs 2017 13:07

Erdoğan’ın NATO daveti kabul görmedi

Erdoğan'ın 2018’deki NATO zirvesinin İstanbul’da düzenlenmesi teklifine birçok ülkenin olumsuz yaklaştığı belirtildi.

Paylaş

AKP Hükümeti’nin 2018’deki NATO zirvesinin İstanbul’da düzenlenmesi teklifine birçok ülkenin olumsuz yaklaştığı, konuyla ilgili net kararın ise haziran ayında düzenlenecek NATO Savunma Bakanları toplantısında verileceği belirtildi.

Sputnik’in Die Welt’ten aktardığı habere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2018 yılındaki NATO zirvesinin İstanbul’da yapılmasını önerdi. Ancak söz konusu öneri birçok ülke tarafından olumsuz karşılandı. Habere göre başta Almanya olmak üzere Fransa, Danimarka, Hollanda ve Kanada, Türkiye’nin ev sahipliğinde 2018 yılında olası bir NATO zirvesinin İstanbul’da gerçekleşmesine karşı çıktı.

ERDOĞAN VARŞOVA’DA ORTAYA ATMIŞ

Die Welt’te yer alan haberde “NATO Türk hükümetinin iç politikalarını desteklediği yönünde Türkiye’nin bu vesilesiyle uluslararası itibarını artırmasına yönelik çabalarından kaçındı” denildi. Gazete haberine göre Erdoğan NATO Zirvesinin İstanbul’da gerçekleşme teklifini 2016 yılında Varşova’da ortaya attı. Geçen hafta Brüksel’de de teklifin ele alındığı ve bu teklife karşı çıkıldığı belirtildi.

NATO’nun gelecek sene düzenlenecek zirvesinin Brüksel’de yeni inşa edilen NATO karargâhında toplanacağı tahmin edilirken, bu konuda net kararın Haziran’da NATO Savunma Bakanları toplantısında verileceği belirtiliyor. (DIŞ HABERLER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yine inşaat, yine iş cinayeti: Kasım Akan yaşamını yitirdi

SONRAKİ HABER

Irak'ta hükümeti protesto eden halk yolları kapattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...