31 Mayıs 2017 12:39

Ayrıldığı erkekten 'Seni dinamitle patlatırım' tehdidi aldı

E.K'nin tecavüz ettiğini ve 11 yıl boyunca şiddet uyguladığını anlatan kadın, son olarak E.K'nin 'dinamitle patlatırım' diye tehdit ettiğini söyledi.

Paylaş

Antalya'da lise yıllarında E.K'nin tecavüzüne uğradığını ve 11 yıl boyunca E.K'nin fiziksel ve psikolojik şiddetine maruz kaldığını anlatan 26 yaşındaki A.A., E.K'nin "Senin yüzüne kezzap dökeceğim, cinsel organına dinamit koyup patlatacağım" diye tehdit ettiği iddiasıyla şikayetçi oldu.

Antalya'da E.K'nin kendisine yaşattıkları yüzünden işini ve formasyon eğitimini yarıda bırakmak zorunda kaldığını anlatan A.A., lise 1'inci sınıfta tanışıp sevgili oldukları E.K.'nin 2'nci sınıfta bıçak zoruyla tecavüzüne uğradığını söyledi. Aile korkusu ve yaşının küçük olmasından dolayı bazı olayların farkına varamadığını ve kimseye söyleyemediğini belirten A.A., "E.K. bunları bildiği için sevgimi de kullanarak bana 11 yıl boyunca hem psikolojik hem fiziksel şiddet uyguladı. Defalarca beni dövdüi ama hiçbirinde gidip rapor almadım. Kimse duymadan evlenir daha sonra kendimi öldürürüm ya da belki düzelir diye düşündüm. Kendisi de bana tek kurtuluşumun ölüm olduğunu empoze etti" dedi.

Yaşananlar yüzünden dayanacak gücü kalmadığını aktaran A.A., "Evli olmadığımız halde ondan ayrılamayacağımı, karısı olduğumu söyleyip duruyordu. Bu süreçte defalarca darbedildi. Yaşımın ilerlemesi, bazı şeyleri idrak etmem ve eğitimin de bana kattığı şeylerle işin böyle olmaması gerektiğini görmeye başladım. En son onun yanına gittiğimde bana bıçak çekti, boğazımı sıktı, tekme tokat dövdü. Bu süreçte defalarca ayrılmaya çalıştım. Ama hepsinde bana elinde videolarımın, fotoğraflarımın olduğunu, bunu insanlarla çevremle paylaşacağını söylediği için cesaret edemedim. Ayrıca o dönem okuduğum Kayseri'de okulun yurduna gelip beni rezil edeceğini söylediği için dediklerini yapmaya devam ettim" diye konuştu.

Son olarak E.K.'nin arkadaşlarını rahatsız edeceğini söylemesi üzerine geçen ağustos ayında ayrıldığını anlatan A.A., "Ancak E.K durmak yerine her gün biraz daha şiddetin dozunu artırdı. Bu defa tüm aile bireylerini arayıp birlikte olduğumuzu, çocuk aldırdığımızı iddia etti. Bunun üzerine E.K. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundum" dedi. E.K.'nin cezasını çekmesini istediği belirten A.A., "Beni 'Senin yüzüne kezzap dökeceğim, cinsel organına dinamit koyup patlatacağım" diye tehdit etti. Suç olması için bana bunları yapması mı gerekiyor" diye konuştu. (Antalya/DHA)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Enes Ünal, Villarreal'e transfer oldu' iddiası

SONRAKİ HABER

Irak'ta hükümeti protesto eden halk yolları kapattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...