Hükümet işçinin yararına bir şey yapmıyor

Hükümet işçinin yararına bir şey yapmıyor

Günde 12 saat asgari ücrete çalışan Muhammed, 'Olan hep alt tabakaya bizlere oluyor' diyor.

Muhammed, Denizli’de plastik fabrikasında çalışan bir işçi. 20 yıldır işçilik yapıyor.

Günde 12 saat, asgari ücrete çalışan Muhammed, patronla konuşsalar da hiçbir soruna kulak asmadığını söylüyor.

Fabrikaya gelen iş güvenliği uzmanlarının anlattığı hiçbir şeyin uygulanmadığını ifade eden Muhammed, fabrikada az kişi çalıştıklarını ve kişi başına düşen iş yükünün de gün geçtikçe arttığını dile getiriyor.

Fonun patronların çıkarı için gündeme geldiğini anlatan Muhammed, tazminatın fona devredilmesine karşı.

Fon uygulamasıyla işçinin tazminatı ancak ölüm ya da emeklilikle alabileceğine dikkat çeken Muhammed, bunun da kimseye faydasının olmayacağını anlatıyor.

Hükümetin OHAL döneminde milli güvenliği tehdit ediyor bahanesiyle cam işçilerinin grevini yasakladığını, OHAL’in grevleri yürüyüşleri yasaklamak için kullanıldığını söyleyen Muhammed, grevleri yasaklayan hükümetin AKP mitinglerine ise izin vermesini kanıt olarak gösteriyor.

“Olan hep alt tabakaya bizlere oluyor” diyen Muhammed, hükümetin işçilerin yararına bir şey yapmadığı görüşünde. (Denizli/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 31 Mayıs 2017 05:19
www.evrensel.net
ETİKETLER mektupDenizli

1 yorum yapılmış

  1. Sinan ALTANAY 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Ne yaparsak yapalım millet Kral Çıplak devlet bile zenginin yanında ama unutmasinlar yarın ahirette "benim filan kişiyim, ben başkanım vs " ayrımı olmicak dilerim Rabbim o yukardakileri sadece 1 günlüğüne tepe taklak ederde anlarlar inşallah ama yinede alamazlar. ..

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.