30 Mayıs 2017 22:04

Almanya’da 17 yaşındaki Suriyeli gözaltına alındı

Alman polisi Brandenburg eyaletinde 17 yaşındaki bir Suriyelinin intihar saldırısı şüphesiyle gözaltına aldığını duyurdu.

Paylaş

Alman polisi intihar saldırısı yapmayı planladığı şüphesiyle bir kişiyi Brandenburg eyaletinde gözaltına aldığını duyurdu. Brandenburg İçişleri Bakanı Karl-Heinz Schröter (SPD), Uckermark’ta intihar saldırısı yapacağından şüphelenilen 17 yaşındaki Suriyeli bir gencin özel kuvvetlerin yaptığı bir operasyonla gözaltına alındığını söyledi.

Bild gazetesinin bildirdiğine göre, polis söz konusu şüpheliyi WhatsApp hesabından yaptığı bir paylaşım sayesinde tespit etti. Gencin annesine attığı WhatsApp mesajında açıkça eylem planından bahsettiği ve annesiyle vedalaştığı belirtiliyor.

İlk belirlemelere göre gözaltına alınan Suriyeli gencin 2015 yılında kaçak yollarla Almanya’ya giriş yaptığı, daha sonra sığınmacı olarak 2016 yılından bu yana Uckermark’ta kimsesiz sığınmacı çocukların kaldığı bir kampa kaydının bulunduğu açıklandı. Gözaltında sorgusu süren terör şüphelisinin kaldığı kamptaki odasında ve çevresinde de arama yapıldığı gelen bilgiler arasında. (DHA)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Balıkesirli zeytin üreticileri tedirgin

SONRAKİ HABER

Protesto edilen Macron, tiyatro salonundan güvenlik güçleri eşliğinde çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...