Urfa'ya sürgün edilen Mustafa Karadağ'a dayanışma ziyareti

Urfa'ya sürgün edilen Mustafa Karadağ'a dayanışma ziyareti

HSK'nin Şanlıurfa'ya sürgün ettiği Yargıçlar Sendikası Başkanı Mustafa Karadağ'a dayanışma ziyaretleri gerçekleştirildi.

Hakim ve Savcılar Kurulu'nun (HSK) kararıyla Şanlıurfa'ya sürgün edilen Yargıçlar Sendikası Başkanı Mustafa Karadağ'a, Ankara Adliyesindeki odasında dayanışma ziyaretleri gerçekleştirildi.

Hakim ve Savcılar Kurulu (HSK) aldığı kararla Yargıçlar Sendikası Başkanı Mustafa Karadağ'ı Şanlıurfa Adliyesi'ne sürmüştü. Kararın ardından Karadağ'ın Ankara Adliyesi'ndeki odası ziyaretçi akınına uğradı. Karadağ'ı odasında Ankara Hukuk Fakültesi'nde aynı dönemde okuyan sınıf arkadaşları,  Sosyal Demokrat Avukatlar Derneği, Özgürlükçü Çağdaş Avukatlar üyeleri,  Savunma Hareketi üyeleri ve CHP milletvekilleri ziyaret etti. Ziyaretler sırasında Karadağ'a çiçekler verildi.

Şanlıurfa'ya sürgün edilmesini değerlendiren Karadağ,  AKP iktidarının yargının içerisinde de muhalif güç olmasını istemediğini söyleyerek, “Siyasi iktidar yargıyı ele geçirmek için ant içmiş durumda. Bütün tasarrufları da bu yönde. Evrensel değerlerde yargıçların muhalif bir ruhla yetiştirilmeleri ön görülmekte. Hatta Alman Mahkemesinin konuşmayan hakimin adalete hizmet edemeyeceği yönünde kararı var. Ancak siyasi iktidar yargıçların konuşmalarını eşitlik ve adaletten yana davranmalarını istemiyor” dedi.  (Ankara/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 30 Mayıs 2017 22:14
www.evrensel.net
ETİKETLER Mustafa Karadağ

2 yorum yapılmış

  1. mehmrt ksmis 4 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Fiyasko

  2. Kamalak 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Evet başörtüsü konusunda bana çok üzücü şeyler yaşattı ama dosyalarıma aramızdaki husumeti hiç yansıtmadı hakkaniyete ve hukuka uygun ne karar varsa hep onu verdi keşke ne karadağ böyle yapsaydı ne de yargı buhale düşseydi

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.