Tecavüz edip yüzüğünü çaldı, 'imitasyon' indirimi aldı

Tecavüz edip yüzüğünü çaldı, 'imitasyon' indirimi aldı

Ankara'da bir öğretmene tecavüz edip yüzüğünü çalan erkek için, yüzüğün 'imitasyon' olması gerekçesiyle indirim uygulandı.

Ankara’da, 5 ay önce özel toplu taşım aracında S. adlı öğretmene tecavüz edip zorla görüntüsünü çeken ve yüzüğünü gasbeden sürücü İbrahim Tuncay’a 34 yıl 8 ay hapis cezası verilmişti. Mahkemenin gerekçeli kararında, yağma suçundan verilen cezada, kadının yüzüğünün 20 TL olması nedeniyle üçte bir oranında indirime gidildiği anlaşıldı. 

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre; Ankara Batı 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararına göre Tuncay’a “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 17 yıl, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan 6 yıl, “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçundan 4 yıl, “tehdit” suçundan 1 yıl, “yağma” suçundan 6 yıl 8 ay hapis cezası verildi. Kararda, Tuncay’ın yüzüğü imitasyon olduğunu bilmeden değerini fazla zannederek almış ise de yüzüğün değerinin 20 TL olduğu anlatılarak, “Mağdurenin yüzüğün değerinin 20 TL civarında olduğunu söylemesi karşısında malın değerinin az olduğu, bu durumun sanığın lehine değerlendirilmesi gerektiği” ifade edildi. Bu nedenle cezada üçte bir oranında indirime gidildi. (HABER MERKEZİ)
 

Son Düzenlenme Tarihi: 30 Mayıs 2017 09:58
www.evrensel.net
ETİKETLER tecavüz

3 yorum yapılmış

  1. Salih_yılmaz 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 2  /  Beğenmedim 0

    O hakimden imitasyon yuzuk takmak lazım.

  2. Orhan bilge 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 1  /  Beğenmedim 0

    Bu ülkedeki adalet sistemi tamamen suçluyu temize çıkarmaya yönelik işliyor. Ceza indirimi yapabilmek için yarışan bi adalet sistemimiz var. Suç işlemekten ceza almaktan korkmuyor insanlar artık. Mağdur olan kadın ünlü veya arkası olan biri olsaydı cezada indirim olmazdı. Niye çünkü babası yönetmen diye alkollü polisi öldüren rüzgar bey gibi belediye başkanı damadı kavurmaçi gibi. seçim zamanı bu tür suçlara idam cezası için yönerge vercem diyipte vermeyenlere Adalet lazım.

  3. Hatice kırık 5 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 5  /  Beğenmedim 1

    bu tecavüz olay kendi ailesinden birinin başına gelseydi bakalım acaba napardı o hakim bunu merak ediyorum

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.