30 Mayıs 2017 09:09

Tecavüz edip yüzüğünü çaldı, 'imitasyon' indirimi aldı

Ankara'da bir öğretmene tecavüz edip yüzüğünü çalan erkek için, yüzüğün 'imitasyon' olması gerekçesiyle indirim uygulandı.

Paylaş

Ankara’da, 5 ay önce özel toplu taşım aracında S. adlı öğretmene tecavüz edip zorla görüntüsünü çeken ve yüzüğünü gasbeden sürücü İbrahim Tuncay’a 34 yıl 8 ay hapis cezası verilmişti. Mahkemenin gerekçeli kararında, yağma suçundan verilen cezada, kadının yüzüğünün 20 TL olması nedeniyle üçte bir oranında indirime gidildiği anlaşıldı. 

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre; Ankara Batı 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararına göre Tuncay’a “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 17 yıl, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan 6 yıl, “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçundan 4 yıl, “tehdit” suçundan 1 yıl, “yağma” suçundan 6 yıl 8 ay hapis cezası verildi. Kararda, Tuncay’ın yüzüğü imitasyon olduğunu bilmeden değerini fazla zannederek almış ise de yüzüğün değerinin 20 TL olduğu anlatılarak, “Mağdurenin yüzüğün değerinin 20 TL civarında olduğunu söylemesi karşısında malın değerinin az olduğu, bu durumun sanığın lehine değerlendirilmesi gerektiği” ifade edildi. Bu nedenle cezada üçte bir oranında indirime gidildi. (HABER MERKEZİ)
 

ÖNCEKİ HABER

Şenol Güneş Üniversitesi ikinci mezunlarını verdi

SONRAKİ HABER

Trump, Cumhuriyetçi senatörlerle "Türkiye'ye yaptırım"ı görüştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa