30 Mayıs 2017 08:26

'Ankara'da birileri binbaşı olayı gizli kalmasın istiyor'

Hürriyet Yazarı Ertuğrul Özkök, 'Ankara'da birileri darbe günü olup bitenin gizli kalmaması için harekete geçmiş durumda' dedi.

Paylaş

15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gün saat 14.20'de MİT'e darbe ihbarı yaptığı belirtilen Binbaşı O.K.'ye dair tartışmalar devam ediyor.

Yeni Şafak'ta yayımlanan ilk haberin ardından konu uzun süredir kamuoyunun gündeminde. Hürriyet'te Mehmet Y. Yılmaz, Star'da Ahmet Taşgetiren, konuya dair yazdıkları yazılarda 14.20'deki ihbara rağmen yaşananların MİT ve Genelkurmay'da önemli bir ihmale işaret ettiğine değinmişti.

Daha sonra Mehmet Y. Yılmaz, bir Genelkurmay yetkilisinin kendisine Binbaşı O.K.'nin ifadesinde "darbe" demediğini söylediğini aktarmıştı.

Son olarak dün Yeni Şafak'ta Binbaşı O.K'nin ifadesinde daha önce yayımlanmayan bir bölüm yayımlandı ve binbaşının 11 Ağustos günü alınan ifadesinde “‘Darbe olabilir’ kelimesini kullandığımı çok iyi hatırlıyorum.” dediği belirtildi.

Hürriyet Yazarı Ertuğrul Özkök, tüm bunları hatırlattığı bugünkü yazısında şu sonuca vardı: "Ankara’da binbaşının ifadesinin, darbe iddianamesine konmamasından ve MİT Müsteşarı ile Genelkurmay Başkanı’nın Darbe Komisyonu’na gidip o günü anlatmamasından hoşnut olmayan kişiler bunlar.
Ve bu kişiler, darbe günü olup bitenin gizli kalmaması için harekete geçmiş durumda
Şimdilik MİT de, Genelkurmay da cevaplarını en azından yazılı olarak komisyona ilettiler." (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır'da 43 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi

SONRAKİ HABER

Irak'ta hükümeti protesto eden halk yolları kapattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...